Laserowe usuwanie naczynek – ile zabiegów?
Rozszerzone naczynka to duży problem natury estetycznej. Jest to przypadłość dość powszechna, która spędza sen z powiek wielu osobom, szczególnie Paniom. Jeżeli występują na twarzy, uważa się je za mankament urody, w przypadku, gdy występują na nogach, mogą być oznaką choroby. Obecnie najlepszym sposobem na to, aby się ich pozbyć, jest laserowe zamykanie naczynek. Zabieg bardzo często stosowany i polecany przez kosmetologów. Jak to działa oraz kiedy warto się na niego zdecydować?
Czym jest laserowe zamykanie naczynek?
Laserowe zamykanie naczynek Kraków polega na naświetlaniu fragmentu ciała promieniami lasera, który podgrzewa krew w naczynku, przez co doprowadza do jego obkurczenia się i trwałego zamknięcia. W ten prosty i szybki sposób znikają zaczerwienienia, a skóra zyskuje jednolity kolor i piękny wygląd.
Promieniowanie lasera jest odpowiednio dopasowane do potrzeb pacjenta, to wiązka o małej rozbieżności, dlatego można ją dopasować do miejsca niezwykle precyzyjnie. Dzięki temu zabieg będzie skuteczny, ale bezpieczny. Nie trzeba też obawiać się bólu, gdyż podczas zabiegu odczuwa się jedynie delikatne szczypanie.
Kiedy warto zdecydować się na zabieg?
Decydując się na zastosowanie zabiegu laserowego na popękane naczynka, można mieć pewność co do tego, że pozbędziemy się problemu raz na zawsze, przy czym trzeba mieć świadomość, że zabiegi trzeba będzie powtarzać w seriach. Tylko w tym wypadku rezultaty będą zadowalające.
W zasadzie na zabieg zamykania naczynek może zdecydować się każdy, choć oczywiście są pewnie przeciwwskazania, które należy mieć na uwadze. Ważną przeszkodą może okazać się przyjmowanie niektórych leków lub ziół, a także niektóre choroby typu bielactwo, choroby autoimmunologiczne, ale nie tylko.
Gdy zmagamy się z cerą wrażliwą, skłonną do podrażnień i zaczerwienień z widocznymi popękanymi naczynkami, bez wątpienia zamykanie naczynek za pomocą lasera to bardzo dobre rozwiązanie.
Popękane naczynka – jak powstają?
Popękane naczynka najczęściej pojawiają się u osób, które mają cerę wrażliwą i mają odpowiednie predyspozycje genetyczne. U niektórych osób naczynia włosowate znajdują się pod skórą wyjątkowo płytko, dlatego są dużo bardziej widoczne, niż u innych osób.
Popękane naczynka powstają także w wyniku zbyt intensywnej ekspozycji na słońce, ale też w czasie bardzo mroźnych zim oraz przebywania w budynkach o skrajnych warunkach termicznych. Przyczyny oczywiście mogą być także dużo poważniejsze na przykład spowodowane nadciśnieniem, cukrzycą lub zaburzeniami hormonalnymi.
Laserowe usuwanie popękanych naczynek w tym wypadku będzie jedynym słusznym rozwiązaniem, gdyż jest to zabieg skuteczny, nieinwazyjny i stosunkowo niedrogi.
Może spodobać Ci się również:
Piękna i naturalna opalenizna to marzenie nie jednej kobiety, która chciałaby poprawić wygląd swojej skóry. Istnieje wiele sposobów na to, aby skóra wyglądała naprawdę świetnie bez konieczności spędzania dużej ilości…
Czytaj więcej