Jak odnowić lakier samochodowy po zimie?

unnamed file 8

Zima to czas, gdy nawet najbardziej zadbany samochód doznaje szeregu mniejszych i większych zniszczeń powłoki lakierniczej. Z nadejściem wiosny zmiany te zaczynają być widoczne. Aby zapobiec ich powiększaniu warto przeprowadzić gruntowne czyszczenie i renowacje powłoki lakierniczej.

Tylko takie zabiegi pozwolą na przywrócenie blasku karoserii, a także pozwolą na naprawienie uszkodzonych elementów. Na rynku dostępne są preparaty do czyszczenia lakieru i do jego renowacji. Chcąc wybrać najbardziej odpowiedni lakierniczy zestaw naprawczy, warto skorzystać z rad specjalistów.

Od czego zacząć zabiegi pielęgnacyjne?

Samochód po sezonie zimowym ma na sobie wiele drobniejszych i większych zanieczyszczeń. Niektóre z nich można usunąć na myjni ręcznej, ale niekiedy zdarzają się zabrudzenia, które wymagają odpowiedniego preparatu i kilku godzin pracy właściciela auta. Po takim oczyszczeniu można zabrać się za dokładne zabiegi kosmetyczne.

Dokładne oczyszczenie samochodu i przygotowanie lakieru do sezonu letniego pozwoli na długi czas utrzymania go w dobrym stanie. Należy przy tym pamiętać o przestrzeganiu instrukcji przypisanych danemu preparatowi i o odpowiedniej aplikacji na karoserię. Istotne jest to w przypadku stosowania środków chemicznych o mocniejszym działaniu.

Zabiegi głębokiego czyszczenia lakieru

Po wyjeździe z myjni często można zauważyć, że samochód nie jest idealnie czysty. Na powłoce lakierowej znajdują się nierówności, a nawet zastygnięte plamy smolne, drobiny brudu i żywic. Przed woskowaniem należy to wszystko bezwzględnie usunąć.

W tym celu warto wykorzystać glinkę do lakieru samochodowego. Wśród różnych rodzajów tego produktu można znaleźć taką, która ma odpowiednią warstwę ścierną dopasowana do posiadanej powłoki lakierowej. Zasada podstawowa brzmi: im lepszy stan lakieru, tym delikatniejszą glinkę należy stosować.

Ostatnie zabiegi czyszczące

Glinkowanie ma na celu usunięcie głębokich zanieczyszczeń. W efekcie uzyskujemy gładką i czystą powierzchnię, którą można wypolerować. W przypadku, gdy karoseria po takim czyszczeniu i polerowaniu jest pozbawiona drobnych rys można przystąpić do woskowania.

Jeśli jednak powierzchnia powłoki lakierniczej ma drobne zarysowania to warto wykorzystać preparaty w postaci mleczek i past polerskich. Dopiero po usunięciu i przeprowadzeniu ponownego polerowania oraz woskowania uzyskujemy błyszczący i doskonale wyglądający lakier. Tu warto nadmienić, że odpowiednie i regularne czyszczenie auta pozwoli taki stan utrzymać przez długi czas.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 8

Kompleksowy remont mieszkania – gdzie szukać fachowców?

1 grudnia 2021

Generalny remont mieszkania nie jest takim prostym zadaniem, jak może się wydawać. Aby wszystko poszło po naszej myśli, trzeba wybrać odpowiednią ekipę remontową, która stanie na wysokości zadania. Nie każda…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady