Jak odnowić lakier samochodowy po zimie?

unnamed file 8

Zima to czas, gdy nawet najbardziej zadbany samochód doznaje szeregu mniejszych i większych zniszczeń powłoki lakierniczej. Z nadejściem wiosny zmiany te zaczynają być widoczne. Aby zapobiec ich powiększaniu warto przeprowadzić gruntowne czyszczenie i renowacje powłoki lakierniczej.

Tylko takie zabiegi pozwolą na przywrócenie blasku karoserii, a także pozwolą na naprawienie uszkodzonych elementów. Na rynku dostępne są preparaty do czyszczenia lakieru i do jego renowacji. Chcąc wybrać najbardziej odpowiedni lakierniczy zestaw naprawczy, warto skorzystać z rad specjalistów.

Od czego zacząć zabiegi pielęgnacyjne?

Samochód po sezonie zimowym ma na sobie wiele drobniejszych i większych zanieczyszczeń. Niektóre z nich można usunąć na myjni ręcznej, ale niekiedy zdarzają się zabrudzenia, które wymagają odpowiedniego preparatu i kilku godzin pracy właściciela auta. Po takim oczyszczeniu można zabrać się za dokładne zabiegi kosmetyczne.

Dokładne oczyszczenie samochodu i przygotowanie lakieru do sezonu letniego pozwoli na długi czas utrzymania go w dobrym stanie. Należy przy tym pamiętać o przestrzeganiu instrukcji przypisanych danemu preparatowi i o odpowiedniej aplikacji na karoserię. Istotne jest to w przypadku stosowania środków chemicznych o mocniejszym działaniu.

Zabiegi głębokiego czyszczenia lakieru

Po wyjeździe z myjni często można zauważyć, że samochód nie jest idealnie czysty. Na powłoce lakierowej znajdują się nierówności, a nawet zastygnięte plamy smolne, drobiny brudu i żywic. Przed woskowaniem należy to wszystko bezwzględnie usunąć.

W tym celu warto wykorzystać glinkę do lakieru samochodowego. Wśród różnych rodzajów tego produktu można znaleźć taką, która ma odpowiednią warstwę ścierną dopasowana do posiadanej powłoki lakierowej. Zasada podstawowa brzmi: im lepszy stan lakieru, tym delikatniejszą glinkę należy stosować.

Ostatnie zabiegi czyszczące

Glinkowanie ma na celu usunięcie głębokich zanieczyszczeń. W efekcie uzyskujemy gładką i czystą powierzchnię, którą można wypolerować. W przypadku, gdy karoseria po takim czyszczeniu i polerowaniu jest pozbawiona drobnych rys można przystąpić do woskowania.

Jeśli jednak powierzchnia powłoki lakierniczej ma drobne zarysowania to warto wykorzystać preparaty w postaci mleczek i past polerskich. Dopiero po usunięciu i przeprowadzeniu ponownego polerowania oraz woskowania uzyskujemy błyszczący i doskonale wyglądający lakier. Tu warto nadmienić, że odpowiednie i regularne czyszczenie auta pozwoli taki stan utrzymać przez długi czas.

Może spodobać Ci się również:

photo 1617203443952 6d2619f7ff4ecropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMXx8bGF3fGVufDF8MHx8fDE2NjQ2MjM2MTAixlibrb 1.2.1q80w1080

Jak złożyć wypowiedzenie umowy o pracę? Kilka wskazówek dla pracowników w Niemczech

1 marca 2023

Wypowiedzenie o pracę często jest bardzo trudnym tematem, zwłaszcza dla pracownika. Schemat przygotowania takiego dokumentu oraz jego wręczenie może być bardzo stresującym momentem, jednak stres nie powinien być przeszkodą do…

Czytaj więcej