Co oznacza skrót BPM? Sprawdź w jaki sposób usprawnić działania w firmie

photo 1581092162384 8987c1d64718cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw2fHxzb2Z0d2FyZSUyMGxvd2NvZGV8ZW58MXwwfHx8MTY4MTkyNjAyMQixlibrb 4.0.3q80w1080

Efektywne prowadzenie przedsiębiorstwa może przynieść spore zyski. Nawet gdy sytuacja w naszej firmie już jest zadowalająca, zawsze znajdzie się aspekt, który będzie wymagał poprawy. Dlatego przedsiębiorstwo powinno stawiać na stały rozwój, niezależnie od sytuacji.  Pomogą w tym nowoczesne narzędzia kryjące się pod tajemniczym skrótem BPM. Co to takiego?

BPM czyli Business Model Processing

Pod tym pojęciem, zwanym też po polsku jako „projektowanie modelu biznesu” kryje się zestaw działań i czynności, które trzeba spełnić, by osiągnąć pożądany cel lub rozwiązać konkretny problem. Pojęcie jest dość ogólne i ma przedstawiać konkretny plan na zniwelowanie błędu, który może narażać firmę na straty.

System BPM najczęściej stanowi odpowiedź na potrzeby klienta. Jego reakcja jest niezwykle istotna w kontekście planowania dalszej strategii działania. Rozwiązania ogólnie zawarte w technice projektowania modelu biznesu mają usunąć problem i sprawić, że potrzeby odbiorcy zostaną w pełni zaspokojone.

O co tu chodzi w praktyce?

W wielu przedsiębiorstwach występują czynności lub procesy, które są powtarzalne, wręcz rutynowe. Takie zadania początkowo bardzo często wykonywane są w całości przez doświadczony personel, który może popełnić błędy. Aby wyeliminować część pomyłek, można zastosować nowoczesne rozwiązania BPM, uwzględniające poprawę workflow oraz automatyzację niektórych procesów.

Klasyczna obsługa formularzy urlopowych może być przecież realizowana szybciej, z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Z pomocą przychodzą tu rozwiązania informatyczne, które niestety mogą być bardzo kosztowne. Sprawa będzie wyglądać nieco inaczej, gdy zastosujemy platformę niskokodową, która ułatwi zaprojektowanie procesu od podstaw.

Jak działa system low-code?

To zestaw rozbudowanych narzędzi, z pomocą których łatwo zaprojektować odpowiedź na rozwiązanie konkretnego problemu. Oprogramowanie umożliwi zaprojektowanie schematu postępowania, a następnie, wykorzystując właściwe formularze i narzędzia umożliwi przygotowanie własnej aplikacji.

Zaprojektowany model można edytować w dowolnej chwili, udoskonalając go również po zainstalowaniu aplikacji. To doskonały sposób na optymalizację działań w firmie, które można przeprowadzić niemal natychmiast po stworzeniu odpowiedniego schematu. Obsługa interfejsu jest niezwykle prosta i nie trzeba tutaj rozbudowanej znajomości programistycznej. Dzięki platformie low-code łatwo zaprojektować narzędzia niezbędne w każdym nowoczesnym biznesie.

 

Może spodobać Ci się również:

photo 1593854519602 687eae339d57cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0fHxoZWFsdGglMjBhbmQlMjBzYWZldHklMjBjbG90aGluZ3xlbnwxfDB8fHwxNjU4Mzk5ODkxixlibrb 1.2.1q80w1080

Okulary ochronne – co to? Gdzie okulary ochronne znajdują zastosowanie?

1 czerwca 2023

Ochrona oczu na niektórych stanowiskach pracy jest jednym z czynników, które są regulowane przez przepisy BHP. Stosowanie takiego zabezpieczenia ma na celu ochronę oczu pracownika, a także pozwala na swobodne…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady