Ile kosztuje chirurgiczne usuwanie ósemek?

unnamed file

Chirurgiczne usuwanie zębów mądrości to zabieg, który wielu z nas przeraża, jednak w większości przypadków jest po prostu konieczny. Jakie są wskazania do ekstrakcji ósemek? Ile pieniędzy będziemy musieli zapłacić za taki zabieg? Czy możliwe są powikłania? 

Wskazania do usunięcia ósemek

Chirurgiczne usuwanie ósemek Kraków jest konieczne, jeśli zęby są dotknięte chorobą, są niewyrżnięte lub wyrżnięte tylko częściowo, co może prowadzić do zapalenia, bólu, owrzodzenia jamy ustnej. Ekstrakcję tych zębów zaleca się także, gdy ósemki doprowadzają do nadmiernego stłoczenia zębów i w efekcie do wady zgryzu. Bardzo często są ku temu wskazania ortodontyczne, stomatolodzy zazwyczaj przed podjęciem leczenia ortodontycznego proponują profilaktyczne usuwanie ósemek. Bez względu na to, z jakich przyczyn usunięcie zębów mądrości jest wskazane, na pewno nie warto zwlekać z decyzja o udaniu się do specjalisty. 

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed przystąpieniem do zabiegu stomatolog musi ustalić dokładne położenia zęba oraz ocenić poziom trudności jego usunięcia. W tym celu niezbędne jest wykonania zdjęcia pantomograficznego. W bardzo trudnych przypadkach lekarz może zalecić także tomografię, niemniej jednak ma to miejsce wyłącznie w przypadku zęba zatrzymanego w żuchwie. Gdy pacjent cierpi na choroby ogólne, będzie zobowiązany także dostarczyć badania krwi, nie zaszkodzi również konsultacja z lekarzem prowadzącym. Ważne jest to, aby zabieg był przeprowadzony w bezpieczny sposób, bo choć powikłania zdarzają się stosunkowo rzadko, to jednak istnieje pewne ryzyko. Do głównych powikłań po ekstrakcji ósemek należy ból głowy, opuchlizna, krwawienie dziąseł, uszkodzenie sąsiednich zębów. 

Czy ekstrakcja ósemki jest droga?

 

Warto zdawać sobie sprawę, że cena za usuwanie ósemek Kraków może być różna w zależności od złożoności problemu oraz lokalizacji gabinetu stomatologicznego oraz doświadczenia chirurga. Zazwyczaj ceny rozpoczynają się od 300 złotych w górę, na koszty wpływ na umiejscowienie zęba w dziąśle – im bardziej inwazyjny będzie zabieg, tym więcej pieniędzy będziemy musieli zapłacić. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby móc skorzystać ze wsparcia stomatologa w ramach funduszu NFZ, przy czym w tym wypadku trzeba ustawić się w długiej kolejce i uzbroić się w cierpliwość. Chirurgiczne usuwanie ósemki nie jest przyjemne, jednak w niektórych przypadkach jest konieczne i nie warto zwlekac z wizytą u stomatologa.

 

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 4

Zielony garnitur ślubny – kiedy się na niego zdecydować?

1 grudnia 2021

Coraz więcej par rezygnuje z klasycznych strojów ślubnych. Decyduje się w tym wyjątkowym dniu przełamać wielopokoleniowe tradycje i założyć coś oryginalnego. Dotyczy to nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Duże…

Czytaj więcej