Ile kosztuje kabina prysznicowa z brodzikiem?

photo 1630699144565 a42d8db6da02cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw2Nnx8c2hvd2VyfGVufDF8MHx8fDE2NTc4NzA4NDIixlibrb 1.2.1q80w1080

Kabiny prysznicowe mają szereg zalet. To systemy ułatwiające pielęgnację ciała, które są bardziej ekologiczne od tradycyjnej wanny. Klienci doceniają też ich komfort – mycie się w kabinie jest szybsze i skuteczniejsze. Takie rozwiązanie może być jednak kosztowne. Ile dokładnie zapłacimy za zakup kabiny?

Którą kabinę prysznicową wybrać?

Na rynku znaleźć można wiele zestawów prysznicowych z kabiną zamkniętą, otwartą lub półotwartą. Najczęściej ścianki systemu przygotowane są ze szkła hartowanego, choć mogą się zdarzyć również produkty plastikowe ozdobione chromowanymi listwami bocznymi.

Popularnym wyborem większości klientów są kabiny z dopasowanym brodzikiem. Mogą mieć one różny kształt przekroju – dostępne są między innymi modele okrągłe, kwadratowe, prostokątne, wielokątne i systemy niestandardowe. Kabiny natryskowe mają też niekiedy dodatkowe funkcjonalności, np. rozbudowane opcje hydromasażu.

Systemy typu Walk In – bez brodzika, bez przeszkód!

Amatorzy innowacyjnych rozwiązań powinni zapoznać się z tym typem kabiny. W systemie Walk In ścianki montuje się bezpośrednio w posadzce łazienki, a na dnie instaluje się szeroki odpływ liniowy zbierający zużytą wodę. 

Kabiny prysznicowe typu Walk In są doskonałym rozwiązaniem do dużej łazienki. Najczęściej składają się z dwóch lub trzech ścianek i jedynie częściowo izolują resztę pomieszczenia przed działaniem pary wodnej. Dlatego te systemy polecane są do pomieszczeń dobrze wentylowanych. Systemy Walk In mają jednak szereg zalet. Przede wszystkim są bardzo komfortowe, szczególnie dla osób starszych, które nie muszą uważać na ścianki brodzika. Taka kabina prysznicowa umożliwi też przygotowanie łazienki w dowolnym stylu – jej spód możemy zabudować płytkami w dowolnym kolorze, co zwiększa możliwości organizacji pomieszczenia.

Ile kosztuje kabina prysznicowa?

Wybór kabin prysznicowych jest ogromny, tak samo ceny za te produkty mogą się znacznie różnić. Najtańsze warianty kosztować będą od 500 do 800 złotych. Im więcej funkcjonalności, tym sprzęt będzie droższy. Za wygodne kabiny prysznicowe o rozmiarach 100 × 100 cm z opcją hydromasażu zapłacimy około 2-3 tys. złotych. Z kolei systemy typu walk in mogą kosztować nawet 5000 złotych.

Przy wyborze kabiny nie należy jednak przesadnie kierować się ceną. Często zdarza się, że tańsze produkty mają gorszą jakość i już po kilku miesiącach od instalacji zauważamy pierwsze defekty. Warto przede wszystkim określić, jakie funkcjonalności powinien mieć kupowany produkt i jakie gabaryty produktu będą odpowiadać metrażowi pomieszczenia oraz potrzebom domowników.

Może spodobać Ci się również:

photo 1561328635 c1c6ad1753b0cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3fHxzdG9tYWxvZ2ljYWwlMjBkZW50aXN0fGVufDF8MHx8fDE2NTQyNzYwNDEixlibrb 1.2.1q80w1080

Jak wygląda leczenie kanałowe? Jakie badania przed leczeniem kanałowym może zlecić specjalista?

1 czerwca 2022

Leczenie zębów u stomatologa to częsty zabieg, który zazwyczaj jest niezbędny do tego, aby pozbyć się powstałych ubytków. Jedną z form leczenia jest leczenie kanałowe będące ostatnim możliwym sposobem, jeżeli…

Czytaj więcej