Ile kosztuje serwis motocykla? Przygotuj pojazd przed nadejściem lata!

unnamed file 3

Przed nowym sezonem motocyklowym, dobrze jest sprawdzić stan swojej maszyny. Co prawda, podczas zimy zapewne nie była ona aż tak eksploatowana, jednak i w czasie postoju niektóre elementy mogły ulec uszkodzeniu. Aby w trakcie przejażdżki naprawa motocykli nie okazała się konieczna, warto więc dokładnie sprawdzić swój jednoślad. Wiąże się to oczywiście z pewnymi kosztami, jednak wbrew przekonaniom, nie są one aż tak wysokie…

Co sprawdzane jest podczas przeglądu motocykla?

Podczas kontroli, badaniu poddawane są układy, które odpowiadają za bezpieczeństwo podczas jazdy. Testom poddaje się segmenty zawieszenia, stan ogumienia, układu kierowniczego oraz wskazania prędkościomierza. Serwis Kymco zbada układ hamulcowy oraz zgodność numerów VIN pojazdu z dowodem rejestracyjnym.

Jak przygotować się na przegląd? Należy przede wszystkim zabrać ze sobą odpowiednie dokumenty. Kierowca powinien udać się do stacji diagnostycznej przed upływem czasu ważności ostatniego badania. Podczas kontroli potrzebny będzie dowód rejestracyjny jednośladu oraz prawo jazdy kierowcy. Standardowy przegląd trwa około 20 minut, czas może się jednak wydłużyć ze względu na większą liczbę klientów, które odwiedzą serwis Piaggio..

Jakie są ceny badania diagnostycznego motocykla?

Standardowe badanie w autoryzowanych serwisach kosztuje 63 złote. W koszty wliczana jest również opłata złotówki na rzecz CEPiK za przegląd zakończony podstemplowaniem dowodu rejestracyjnego. Oprócz niego kierowca dostanie także informację zwrotną o stanie technicznym sprawdzanego pojazdu.

Podobnie jak w przypadku innych samochodów, przegląd techniczny wykonywany jest raz do roku. Od tej reguły są jednak wyjątki – nowe motocykle należy sprawdzać najpóźniej 3 lata od daty pierwszej rejestracji. Kolejny serwis skuterów Piaggio należy wykonać po 24 miesiącach.

Ile kosztuje przegląd u mechanika?

Tutaj ceny mogą być zróżnicowane, zależą one w większym stopniu od serwisu. Naprawa motocykli w przeliczeniu na roboczogodzinę pracownika wynosi średnio od 120 do 200 zł netto, sam przegląd zaś wiąże się z kosztem od 200 do 450 złotych. Kwota ta nie obejmuje dodatkowych kosztów materiałów eksploatacyjnych.

Podczas serwisowania, przeprowadzana jest wymiana oleju i filtra oleju, a także kontrola i konserwacja łańcucha oraz wymiana lub wyczyszczenie filtra powietrza. Przy niektórych motocyklach, niezbędne są dodatkowe operacje takie jak regulacja luzów zaworowych. Wtedy koszty mogą być znacznie wyższe.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 6

Jakie implanty zębów wybrać?

1 kwietnia 2021

Implanty zębowe to tytanowe śruby, które umieszcza się w kości szczęki. Obecnie są jednym z najlepszych i bardziej skutecznych sposobów na to, aby uzupełnić braki w uzębieniu. Niestety nie są…

Czytaj więcej