Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w LG G3?

unnamed file 1

Uszkodzona szybka wyświetlacza nie zawsze jest naprawiana. W niektórych przypadkach, gdy potłuczeniu ulegnie jedynie zewnętrzna osłona, telefon nadal może być w pełni sprawny, a jego właściciel nie musi odwiedzać serwisu. Gdy jednak zaczynają się kłopoty z obsługą ekranu dotykowego, wymiana szybki LG K 10 może stać się konieczna. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami, które zależą przede wszystkim od marki samego telefonu. Jaka jest cena takiej operacji?

Kiedy niezbędna będzie wymiana wyświetlacza?

Takie naprawy przeprowadzane są zwykle, gdy wystąpi jedna z poniższych usterek:

  • smartfon zostanie zalany i jego obsługa przez to będzie zupełnie niemożliwa,
  • panel dotykowy urządzenia odmawia współpracy, a wszelkie ruchy palcem są ignorowane przez telefon,
  • wyświetlacz prezentuje zniekształcony obraz, który zawiera szereg odbarwionych pikseli,
  • zewnętrzna osłona jest na tyle potłuczona, że odczytanie informacji z telefonu staje się niemożliwe.

W takich sytuacjach najczęściej dokonywana jest wymiana wyświetlacza. Niekiedy samo mechaniczne uszkodzenie nie wpłynie w znaczący sposób na działanie sprzętu, wtedy usunięcie wadliwego wyświetlacza może być po prostu nieopłacalne.

Jakie są koszty prac serwisowych?

Wymiana szybki LG K 10 przeprowadzana jest stosunkowo szybko. Koszty operacji zależą więc przede wszystkim od dostępności zestawów ekranowych oraz marki modelu. Stawka może się nieco zmieniać również w zależności od serwisu, do którego udamy się po naprawę.

Zwykle koszt takiej operacji znajduje się w zakresie 70-150 złotych. Bardziej zaawansowane modele, w których demontaż wyświetlacza przysporzy więcej problemów wymagać będą wyższych opłat. Jednak kwota i tak nie jest znacząco wysoka, w porównaniu z zakupem nowego urządzenia.

W przypadku zalania smartfona warto także pamiętać o jak najszybszym dostarczeniu sprzętu do serwisu. Tylko wtedy pracownik będzie miał szansę uratować jego struktury wewnętrzne i przywrócić pierwotną sprawność.

Co podlega wymianie podczas napraw?

W niektórych modelach telefonów zewnętrzna przepuszczalna osłona ekranu i digitizer są od siebie oddzielone. Ma to sporo zalet, uszkodzoną mechanicznie szybkę można będzie wtedy wymienić bez konieczności usuwania całego układu. Większość nowoczesnych smartfonów, ma jednak wbudowany jednoczęściowy system LCD, więc uszkodzenie go może wiązać się z wyższymi kosztami napraw.

Podczas naprawy, na początku usuwany jest zużyty układ. Wykonuje się to za pomocą specjalistycznych narzędzi do wymiany szybki w telefonie LG. Cena usługi w pewnym stopniu zależy od tego etapu, bowiem niektóre systemy posiadają skomplikowany dostęp do zestawu. Następnie montuje się odpowiedni zamiennik wykorzystując specjalne pasy klejowe.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 7

Obiady jak u mamy w Nowej Hucie

1 grudnia 2021

Kraków jest jednym z najładniejszych miast w Polsce, dlatego bez wątpienia warto je zwiedzić. To nie tylko miejsce, gdzie można podziwiać liczne zabytki, piękny rynek, jest to bowiem także sposobność…

Czytaj więcej