Ile trwa leczenie kanałowe pod mikroskopem? Od czego zależy czas leczenia kanałowego?

Leczenie kanałowe często wymaga czasu, aby ząb został całkowicie oczyszczony i wyleczony. Nowoczesne metody oprócz tradycyjnego leczenia kanałowego oferują również leczenie przeprowadzane pod mikroskopem. Jest to dużo dokładniejszy proces leczenia, dzięki czemu pacjent ma pewność, że wszystko przebiega zgodnie z planem. Jeżeli również i my chcemy wybrać taką formę leczenia, powinniśmy wiedzieć, ile czas trwa leczenie i dlaczego warto z niego skorzystać?

Jak długo trwa leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Leczenie kanałowe może wymagać jednej lub kilku wizyt. Oczywiście ogromny wpływ ma to, jak dużo zębów pacjent ma do leczenia oraz w jakim stanie jest uzębienie. Poza tym pacjent często poza samą ilością wizyt, na jakie musi się udać ciekawy jest, jak długo trwa wizyta w gabinecie stomatologicznym.

Czas, jaki pacjent musi spędzić na fotelu, zazwyczaj wynosi od 1 do 2 godzin. Bardzo dobrą wiadomością jest to, że cały proces leczenia kanałowego może odbyć się podczas jednej wizyty, co jest dla pacjenta bardzo komfortową sytuacją. Warto jednak wiedzieć, że nie zawsze jest to możliwe, nawet gdy udamy się do najlepszego specjalisty.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Wrocław to bardzo nowoczesna metoda, która pozwala na uratowanie zębów. Co więcej, takie leczenie daje dużo lepsze efekty w przeciwieństwie do tradycyjnego leczenia kanałowego. Warto wspomnieć, że leczenie pod mikroskopem może być też znacznie krótsze.

Co może wpłynąć na dłuższy czas leczenia kanałowego?

Jak już wiadomo leczenie kanałowe nie zawsze może odbyć się podczas jednej wizyty. Wpływ na dłużysz czas leczenia ma przede wszystkim zły stan zęba.

Ponadto większa ilość wizyt w takim przypadku pozwoli na przeprowadzenie jeszcze dokładniejszego leczenia. Należy pamiętać, że tutaj liczy się jakość leczenia, a nie jego czas.

Oczywiście zwykle leczenie kanałowe różni się jedynie od leczenia pod mikroskopem tym, że w drugim przypadku konieczne jest użycie mikroskopu. Jednak zastosowanie mikroskopu daje dużo lepsze efekty, jeżeli chodzi o leczenie.

Dlaczego warto wybrać leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Aby leczenie kanałowe zostało prawidłowo przeprowadzone ważne jest dokładne oczyszczenie zęba. Użycie mikroskopu podczas leczenia pozwala na dokładne oczyszczenie zęba tak, żeby nic w nim nie pozostało.

W momencie, gdyby ząb nie został dobrze oczyszczony, pojawiłyby się powikłania, a także konieczność ponownego leczenia. Dzięki powiększeniu wnętrza zęba można ocenić, w jakim dokładnie stanie on jest, ile ma korzeni oraz pozwala to na wykrycie nieprawidłowości, których nie można dostrzec gołym okiem.

Może spodobać Ci się również:

photo 1585412459272 762fb93357c3cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxNDV8fHN1aXQlMjBncmVlbnxlbnwxfDB8fHwxNjQyNDE3NjQ2ixlibrb 1.2.1q80w1080

Jaki fason garnituru wybrać na bankiet firmowy? Kilka prostych zasad

1 maja 2022

O elegancji stanowią szczegóły. Wybór stroju adekwatnego do okazji może niekiedy sprawić problem. Szczególnie dotyczy to panów i wyboru między garniturem, smokingiem lub frakiem. Już w przypadku garniturów jest to…

Czytaj więcej