Jak czyścić most porcelanowy? Jakie metody mogą okazać się tu pomocne?

photo 1642844808996 f61389364b51cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw4NXx8ZGVudGlzdHxlbnwxfDB8fHwxNjY5NDg3NjE2ixlibrb 4.0.3q80w1080

Dbanie o stan jamy ustnej to niezwykle ważna kwestia, która pozwala na zachowanie pięknego uśmiechu. Oczywiście warto wiedzieć, że pielęgnacja jest ważna w przypadku zębów stałych, ale również tych, które zyskaliśmy w ramach leczenia protetycznego. Instruktaż higieny w takich sytuacjach zawsze powinien być przedstawiony przez specjalistę, jednak należy również samodzielnie sprawdzić, co może pomóc nam w zachowaniu dobrego stanu uzupełnienia protetycznego.

Most porcelanowy – jak czyścić?

Uzupełnienie protetyczne takie jak most protetyczny to idealny sposób na piękne zęby. Jeżeli więc masz wstawiony most porcelanowy, musisz wiedzieć, jak prawidłowo o niego zadbać. Do czyszczenia należy używać wyłącznie dobrej jakości szczoteczki, która pozwoli usunąć wszystkie zanieczyszczenia.

Warto dodać, że idealnym uzupełnieniem tego czyszczenia będzie również nić dentystyczna. Pozwoli ona na skuteczne usunięcie resztek jedzenia, które niekiedy trudno jest usunąć za pomocą szczoteczki.

Most protetyczny zakładany jest na stałe, dlatego pielęgnacja wygląda tak samo, jak w przypadku zębów stałych. Im lepiej zadbamy o most porcelanowy, tym dłużej będziemy mogli go nosić.

Czy opłaca się zakładać most porcelanowy?

Pacjenci przed wdrożeniem leczenia protetycznego często zastanawiają się nad kosztami. Most porcelanowy cena to wydatek z rzędu kilku tysięcy. Z tego też powodu wiele osób zastanawia się, czy taka metoda uzupełnienia jest trwała i wygląda naturalnie.

Odpowiedź jest tu dosyć jednoznaczna i brzmi ona – tak opłaca się założyć most porcelanowy. Jego jakość jest znacznie wyższa w porównaniu do innych metod uzupełnienia protetycznego.

Co więcej, z uwagi na stałe przymocowanie mostu nie ma ryzyka jego wypadnięcia. Dzięki temu pacjent może bez przeszkód się śmiać i jeść.

Jak długo może wytrzymać most porcelanowy?

Jeżeli pacjent dobrze dba o zęby, to most porcelanowy może wytrzymać nawet kilkanaście lat. Przestrzegając zaleceń stomatologa, mamy pewność, że nasze nowe uzębienie wytrzyma przez bardzo długo, dzięki czemu będziemy mogli bez przeszkód cieszyć się pięknym uśmiechem.

Ponadto na trwałość wpływa także tutaj sam proces leczenia i umiejętności lekarza świadczącego usługi protetyczne. Jeżeli będzie to dobry specjalista nie musimy się martwić o ryzyko wystąpienia komplikacji. Poza tym zachowanie prawidłowej higieny i przestrzeganie określonych zasad to ważny element, o którym muszą pamiętać pacjenci.

Może spodobać Ci się również:

photo 1556157382 97eda2d62296cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3fHxidXNpbmVzcyUyMGhvdGVsfGVufDF8MHx8fDE2NjEyNzk4ODcixlibrb 1.2.1q80w1080

Restauracja w hotelu – świetne miejsce na rodzinną imprezę oraz na biznesowy obiad

1 października 2023

Restauracje w hotelach to nie tylko miejsca dla turystów i podróżnych. To również doskonałe przestrzenie, które mogą być wykorzystane do organizacji różnorodnych wydarzeń, zarówno tych rodzinnych, jak i biznesowych. W…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady