Jak mądrze wybrać drzwi zewnętrzne do domu?

unnamed file 7

Wybór drzwi zewnętrznych, to nie tylko zwrócenie uwagi na ich „ładny” wygląd. Drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego muszą mieć spełnionych kilka warunków. Wydawałoby się, że jest to prosta sprawa, ale warto tu wspomnieć, że niewłaściwy wybór oznacza włamanie, wywiewanie ciepła i denerwujące mieszkańców hałasy.

Aby pozbyć się tych niechcianych zjawisk warto spokojnie i mądrze podejść do tego wyboru. Zwrócić uwagę musimy na strukturę, na wymiary oraz na wewnętrzne cechy. Materiały użyte w produkcji skrzydła drzwiowego, a także reszta konstrukcji to bardzo ważne czynniki.

Mądrość pierwsza, czyli odpowiedni wymiar

Drzwi zewnętrzne trzeba odpowiednio wpasować w otwór w murze. Standardową szerokością skrzydła w domku jednorodzinnym jest 90 cm. Można oczywiście zastosować szersze, mniej typowe, ale zaznaczyć tu trzeba, że ciężar oraz cena drzwi znacznie wzrasta.

W standardowym budownictwie 90-cio centymetrowe skrzydło idealnie będzie pasowało, aby przenieść większość mebli oraz dużych przedmiotów. Również standardowa wysokość, czyli 200 cm jest dobrym wyborem, nawet dla wysokich osób. Tu również można jednak zażyczyć sobie indywidualne dopasowanie do potrzeb.

Mądrość druga, czyli jakie drzwi są bezpieczne?

Dom musi być dobrze chroniony, a tym samym wybierając drzwi wejściowe warto zwrócić uwagę na wyposażenie i funkcje antywłamaniowe. Odpowiednio wytrzymała konstrukcja wykonana z dobrej jakości materiałów to podstawa. Zatrzymanie intruza również gwarantują dodatki montowane w drzwiach.

Wielopunktowe zamki, lub bolce antywyważeniowe, a także odpowiednie zawiasy powinny być w tej kwestii szczególnie brane pod uwagę. Ważne jest również zwrócenie uwagi na ramę i ościeżnicę. To również elementy, które trzeba dobrze zabezpieczyć. Wmontowane w ościeżnicę blachy zdecydowanie uniemożliwią włamanie.

Mądrość trzecia, czyli wykończenie i materiały konstrukcyjne

Producenci oferują szereg rozwiązań konstrukcyjnych i wykończeniowych. Biorąc pod uwagę wygląd drzwi zewnętrznych należy również spojrzeć na materiał wykończeniowy. Konstrukcja powinna być dodatkowo wzmocniona oraz zabezpieczona przed szybkim niszczeniem i wypaczeniem elementów konstrukcyjnych.

Niewątpliwie cechą bardzo ważną jest izolacyjność cieplna. Tu zastosowanie odpowiedniego wypełnienia wnętrza skrzydła, ramy i ościeżnicy zagwarantuje mały upływ ciepła. Wykończenie dekoracyjne, to już kwestia wyobraźni i potrzeb aranżacyjnych.

Zamawiając drzwi zewnętrzne warto sięgnąć po profesjonalnego producenta, tak by montaż został dobrze wykonany. Jest to warunek konieczny, by drzwi służyły domownikom przez wiele lat.

Może spodobać Ci się również:

photo 1556157382 97eda2d62296cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3fHxidXNpbmVzcyUyMGhvdGVsfGVufDF8MHx8fDE2NjEyNzk4ODcixlibrb 1.2.1q80w1080

Restauracja w hotelu – świetne miejsce na rodzinną imprezę oraz na biznesowy obiad

1 października 2023

Restauracje w hotelach to nie tylko miejsca dla turystów i podróżnych. To również doskonałe przestrzenie, które mogą być wykorzystane do organizacji różnorodnych wydarzeń, zarówno tych rodzinnych, jak i biznesowych. W…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady