Jak naprawić bardzo zniszczone zęby? Z jakich skutecznych metod można skorzystać?

photo 1631596666755 3c2ea356e617cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMzR8fGRlbnRpc3R8ZW58MXwwfHx8MTY2OTQ4NzYxNwixlibrb 4.0.3q80w1080

Zniszczone zęby to ogromny problem dla wielu osób. Sytuacja ta wpływa negatywnie nie tylko na sam uśmiech, ale przede wszystkim zdrowie. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, aby poprawić wygląd uzębienia i naprawić zniszczone zęby. Z jakich metod możemy w tym przypadku skorzystać i czy zawsze można uratować własne, ale bardzo zniszczone zęby?

Leczenie endodontyczne – sposób na uratowanie zniszczonych zębów

Leczenie endodontyczne, czyli kanałowe jest ostatnią szansą na uratowanie chorego zęba. Niestety zwlekanie z wizytą u stomatologa w przypadku dolegliwości bólowych, czy nieleczenie próchnicy prowadzi do poważnych zmian w obrębie zębów.

W takim przypadku jedynym sposobem często okazuje się leczenie kanałowe, które polega na usunięciu miazgi, oczyszczenia zęba, zabezpieczeniu oraz założeniu plomby. Niekiedy konieczne może kazać się odbudowanie zęba, gdyż w niektórych sytuacjach założenie plomby bez odbudowania może być niemożliwe.

Warto również dodać, że czasem niezbędne jest leczenie kanałowe pod mikroskopem Wrocław. Dzięki tej metodzie specjalista może z przybliżeniem obejrzeć zęba i go dokładnie oczyścić. Tutaj proces leczenia wygląda tak samo, jak zwykłe leczenie endodontyczne, z tym że odbywa się ono z użyciem mikroskopu.

Jak poprawić wygląd zębów?

Jeżeli przeszliśmy leczenie kanałowe, a zęby stały się ciemne, świetnym rozwiązaniem będą tutaj licówki bądź wybielanie martwych zębów. Należy wiedzieć, że wpływ na wygląd uzębienia ma nie tylko leczenie endodontyczne, ale również wiele innych czynników.

Wygląd zębów można poprawić także za pomocą korony na zęby. Natomiast, jeżeli chodzi o uzupełnienie brakujących zębów to dobrym sposobem jest proteza, wstawienie implantu, czy mostów. To, jaka metoda zostanie wybrana, zależy od stanu uzębienia oraz możliwości finansowych pacjenta.

Czy zniszczone zęby zawsze można uratować?

Wiele osób, które unikały gabinetu dentystycznego, liczy na to, że stomatolog bez względu na stopień zniszczenia zębów zdoła je uratować. Nic bardziej mylnego, ponieważ istnieje pewna granica, gdzie zniszczonego zęba nie da się już uratować i nawet leczenie kanałowe nie przyniesie tutaj żadnych rezultatów.

W takiej sytuacji stomatolog zaleca ekstrakcję zęba. Miejsce to można oczywiście zastąpić nowym uzębieniem, jednak wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Dbanie o stan jamy ustnej, odwiedzanie gabinetu stomatologicznego w ramach profilaktyki oraz zgłaszanie się w razie dolegliwości bólowych do dentysty to skuteczne sposoby na zachowanie dobrego stanu uzębienia.

https://www.aurident.pl/uslugi/endodoncja/leczenie-kanalowe-pod-mikroskopem/

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Umowa o pracę czy umowa zlecenie – co lepsze? Porównanie dwóch form współpracy

1 lutego 2021

Przy stałym zatrudnieniu, można wykorzystać 2 formaty umów, które różnią się zakresem i obowiązkami. W zależności od celu  sporządzenia kontraktu, jej zakresu oraz dodatkowych czynników, można podpisać zarówno umowę o…

Czytaj więcej