Jak oszukać GPS w samochodzie? Z jakich metod korzystają złodzieje i jak się przed nimi ustrzec?

photo 1432462770865 65b70566d673cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxfHxncHMlMjBjYXJ8ZW58MXwwfHx8MTY2NzUxNTM3Mgixlibrb 4.0.3q80w1080

Kradzież samochodów to wciąż poważny problem. Co więcej, nigdy nie wiadomo, kto padnie ofiarą złodziei. Wiele skutecznych metod tj. kradzież na walizkę, czy gameboya połączone z doświadczeniem często sprawia, że przestępny są nieuchwytni. Jakie sposoby dotyczące kradzieży samochodów mają złodzieje i w jaki sposób możemy się przed nimi chronić?

GPS – czy da się oszukać to urządzenie?

Wielu właścicieli pojazdów decyduje się na montaż lokalizatora GPS lub unikatowy system – zabezpieczenie auta przed kradzieżą. Jest to dobra decyzja, ponieważ w ten sposób możemy uniknąć kradzieży auta. Natomiast, gdy dojdzie już do kradzieży można szybko namierzyć samochód.

Warto jednak wiedzieć, że złodzieje mają wiele sprawdzonych i skutecznych sposób, jeżeli chodzi o zakłucenie sygnału w nadajniku GPS. Jeśli więc chcemy, aby urządzenie było odporne na wszelkiego rodzaju ingerencję przestępców, trzeba wybrać dobry model. Złodzieje często owijają GPS folią aluminiową lub korzystają z tzw. zagłuszaczy lokalizatorów.

Z punktu widzenia przestępców jest to skuteczne rozwiązanie, ale kierowcy w takiej sytuacji również mają szansę na uniknięcie utraty auta. W tym przypadku najskuteczniejszy jest GPS radiowy, który jest odporny na wszelkie próby zagłuszenia. Co więcej, nawet schowanie pojazdu w podziemnym garażu lub innym miejscu mających wpływ na jakość sygnału nie jest tu żadną przeszkodą w namierzeniu auta.

Dobry GPS – nieudane próby kradzieży

Kierowcy, którzy zainwestowali w naprawdę dobre i skuteczne nadajniki mogą być spokojni o swój samochód. Poza tym bardzo korzystnym rozwiązaniem jest korzystanie z usług renomowanych firmy oferujących całodobowy monitoring samochodu.

W czasie kradzieży auta jego pozycja jest stale monitorowana, a właściciel ma pewność, że w razie kradzieży przestępcy nie zdołają zrealizować swojego planu. Dzięki temu są też duże szanse na złapanie złodziei i zaprzestanie ich procederu, tym samym chroniąc innych posiadaczy aut.

Dlaczego lokalizatory GPS to jedyne skuteczne rozwiązanie?

Istnieje wiele różnych metod zabezpieczenia samochodu m.in. blokada kierownicy, jednak nie są one w stanie zapobiec kradzieży tylko ją opóźnić. Inwestowanie w zabezpieczenia, które nie są skuteczne to strata pieniędzy oraz czasu.

Jeżeli chcemy zabezpieczyć auto przed kradzieżą, trzeba wybrać sposoby, które są już sprawdzone i dadzą pewność, że nikt nie będzie w stanie ukraść samochodu. Tylko taka decyzja jest dobra i opłacalna dla właścicieli pojazdów.

Może spodobać Ci się również:

photo 1500771309643 de18b0aea901ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Stopery wielokrotnego użytku – czy to dobry wybór? Co należy wiedzieć o stoperach wielokrotnego użytku?

1 kwietnia 2024

Szukając stoperów do uszu, często mamy problem z wyborem. Niestety zbyt duża liczba asortymentu powoduje, że nie wiemy, na co konkretnie się zdecydować. Jednym z rodzajów stoperów są te wielokrotnego…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady