Jak zdjąć miarę na garnitur? Poradnik krawcowej

unnamed file 1

Mężczyzna w świetnie skrojonym garniturze jest, jak pantera w idealnie dobranych cętkach. Wykwintna i okazała prezencja podnosi i pewność siebie i ciśnienie krwi pobliskich jednostek płci żeńskiej. Taki efekt można uzyskać wówczas, gdy u podstawy legnie idealne określenie wymiarów.  

Wbrew pozorom nie ma ludzi idealnych. Nawet najbardziej topowi modele doskonale potrafią markować swoje mankamenty. Idąc za radą krawcowej wypada wziąć do ręki centymetr i sprawić sobie garnitur szyty na miarę.

Krok pierwszy: pod ścianę!

Ogólna zasada jest oczywista: wzdłuż i wszerz. Najpierw mierzymy wzrost, czyli przy pomocy drugiej osoby i ściany, jako podpory dokonujemy pomiaru od czubka głowy do podłogi.

Następnie przystępujemy do obmierzenia wszystkich krągłości. Obwód klatki piersiowej powinien być zmierzony ok 2cm pod pachami. Nie należy zostawiać luzu. Centymetr ma ściśle przylegać do ciała.

Dokładnie ta sama zasada obowiązuje przy pomiarze talii na wysokości pępka. Obwód pasa mierzymy w miejscu noszenia paska spodni. Idealny pomiar pozwoli na uszycie garnituru, który zapewni swobodę ruchów, a jednocześnie odda walory sylwetki i ukryje drobne mankamenty.

Istotne szczegóły

To detale tworzą wyjątkową całość. Mając za sobą zmierzone najważniejsze elementy przechodzimy do bardziej wyrafinowanych pomiarów

Idealna marynarka zaczyna się we wszyciu kołnierza a kończy za pośladkami. Długość rękawa mierzymy od linii barku do nadgarstka. Dobrze, jeśli nie utopi się w zupie, ani nie podwinie do łokcia.

Długość spodni wypada od wysokości talii do krawędzi kostki, mierzona po zewnętrznym szwie. Konieczna jest także długość mierzona od kroku. Nogawki nie powinny ciągnąć się po ziemi, czy też odsłaniać przy siadaniu ponętnych kolan. Obwód szyi należy zmierzyć w dolnej linii, również bez luzów. Inne detale to obwód bicepsa, przedramienia, uda i łydki. Dobrze uszyta marynarka nie może powodować efektów uduszenia.

Wykonanie całej procedury pomiarowej spowoduje, że elegancko wyglądając, poczujesz również komfort i wygodę.

 

 

Dla kogo gotowe miary?

W zależności od fasonu i upodobań, a także wzorca sylwetki można kupić w dobrych sklepach dopasowany garnitur. Jeśli sylwetka nie odbiega od standardów, nie jesteś zbyt szczupły i wysoki, ani zbyt okrągły i niezbyt słusznego wzrostu, to prawdopodobnie zmieścisz się w garnitury uniwersalnych miar. Nie mniej to nie zwalnia od zmierzenia się przed zakupem. Rozmiary gotowych ubiorów są unifikowane na podstawie okresowych badań statystycznych i nie zawsze odpowiadają rzeczywistości. 

Może spodobać Ci się również:

Krem BB - co to jest? Jakie są właściwości kremów BB?

Krem BB – co to jest? Jakie są właściwości kremów BB?

31 października 2020

Każda z kobiet chce wzbudzić zainteresowanie swoją figurą, piękną i zdrową cerą, a przede wszystkim młodym wyglądem skóry. Istnieje wiele metod, pozwalających, choć częściowo zniwelować postępujące procesy starzenia. Jedną z…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady