Jakie drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego?
Należy mieć na uwadze, że drzwi zewnętrzne muszą być najpierw przymocowane do ściany przez architekta zaprojektowanego przez murarza. Warto wiedzieć, że drzwi o standardowych wymiarach są tańsze niż drzwi o niestandardowych wymiarach.
Stawianie na sprawdzone modele
W domach jednorodzinnych doskonale sprawdzą się drzwi o szerokości w granicach 90 cm – pomieścić mogą niemal wszystkie przedmioty i meble.
Oprócz wyższej ceny należy też pamiętać, że ich okucia, klamki i zawiasy szybciej się zużyją, wymagają też znacznie częstszej regulacji. W taki oto sposób kształtują się drzwi zewnętrzne do domów.
Elementy wyposażenia
Wybierając elewacje należy zwrócić uwagę na elementy urządzeń, które decydują o poziomie bezpieczeństwa. Drzwi muszą posiadać dostatecznie mocną konstrukcję oraz tak zwane zabezpieczenie antywłamaniowe.
Należą do nich rygle antykradzieżowe lub rama antykradzieżowa, która bezpiecznie zabezpiecza drzwi od strony zawiasów. Jednak najważniejszą kwestią w tym zakresie jest oprawa ościeżnicy na zamki i blachę. Muszą być wystarczająco mocne, aby zapobiec wyłamaniu drzwi.
Uzupełnieniem tych rozwiązań powinny być odpowiednie wkładki antywłamaniowe oraz znaki, które chronią wkładki przed włamaniem. Wszystkie te elementy są zazwyczaj atestowane i posiadają własne klasy antywłamaniowe. Powinny być dobierane na podobnym poziomie.
Głównym materiałem budowlanym do drzwi drewnianych są szyny. Idealnie powinny być podklejone, aby zapobiec odkształceniom i zwiększyć wytrzymałość całości. Ma to znaczenie, gdy stawiamy na drzwi zewnętrzne do domów.
Oczekiwania kupujących, a propozycje producentów
Uzupełnieniem są elementy zewnętrzne, które muszą być wodoodporne, wykonane są między innymi z odpowiedniej sklejki i wypełnione materiałem o dobrych parametrach termoizolacyjnych. Drzwi wykańczane są najczęściej farbami wodnymi w profesjonalnych lakierniach. Zastosowana warstwa zewnętrzna ma za zadanie chronić drzwi przed działaniem wilgoci, a jednocześnie odparować naturalną wodę nagromadzoną w drewnie.
Faktem jest, że ze spadkiem wilgotności drewno kurczy się, dlatego powłoki zabezpieczające przed malowaniem powinny być wysokiej jakości i elastyczne. Drzwi zewnętrzne mają różne właściwości izolacyjne w zależności od konstrukcji i wyposażenia. Warto jest zatem postawić na taki typ, jeżeli chodzi o drzwi zewnętrzne do domów.
Warto też wiedzieć, że drzwi sosnowe są cieplejsze niż drzwi dębowe, a grubsze są też cieplejsze. Im więcej przeszklenia, tym łatwiej drzwi przechodzą przez ciepło. Zasada ta dotyczy głównie drzwi z dodatkowymi światłami bocznymi. Na izolację termiczną wpływają także zamki wbudowane w drzwi.
Może spodobać Ci się również:
Pięknie wyglądające sztuczne kwiaty w donicach to doskonały sposób na dodanie elegancji i uroku każdemu wnętrzu. Dzięki swojej trwałości, realistycznemu wyglądowi i minimalnym wymaganiom pielęgnacyjnym, stanowią one idealne rozwiązanie dla…
Czytaj więcej