Jakie meble wybrać do przedpokoju? Czym się kierować, przy aranżacji?

photo 1489769002049 ccd828976a6ccropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxfHxob3VzZSUyMGZsYXQlMjBiYXRocm9vbXxlbnwxfDB8fHwxNjQ5NzU1NjU5ixlibrb 1.2.1q80w1080

Przedpokój to pierwsze miejsce, do jakiego wchodzimy przekraczając drzwi wejściowe. Można rzec, że jest wizytówką całego domu, dlatego aranżując mieszkanie warto skupić się na odpowiednim i funkcjonalnym umeblowaniu tego miejsca. Jest to kluczowa sprawa, szczególnie, jeśli jest ono małe, albo wąskie.

W przedpokoju zostawiamy wierzchnie ubrania, a także obuwie, a to oznacza zagospodarowanie przestrzeni tak, by łatwo można było zarządzać wszystkimi rzeczami. W przypadku dużego przedpokoju można pokusić się o dużą szafę, a nawet garderobę na wymiar, w wydzielonej wnęce. Ale jakie meble i wyposażenie wybrać do małego przedpokoju? Podpowiadamy!

Kilka zasad przy urządzaniu przedpokoju

Aranżacja przedpokoju, wbrew pozorom, nie jest łatwa. Trzeba umiejętnie zagospodarować każdy centymetr powierzchni i stworzyć miejsce funkcjonalne i wygodne. Warto poznać kilka zasad urządzania wnętrz, tak by wszystkie pomieszczenia w mieszkaniu łączyły się w spójną całość. Dlatego główną zasadą jest zadbanie o to, by przedpokój był stworzony kolorystycznie spójnie z podłogą, kolorem ścian, sufitu oraz z oświetleniem.

Każdy element wpływa tu nie tylko na wygląd, ale również na funkcjonalność. Dobrym pomysłem jest zagospodarowanie wnęk na szafy i szafki. Tam, gdzie miejsca nie ma na dużą garderobę, czy szafę warto wstawić mniejsze komody oraz eleganckie wieszaki na ubrania.

Jak optycznie powiększyć przestrzeń małego przedpokoju?

Przestrzeń, jeśli jest mocno zabudowana, to sprawia klaustrofobiczne wrażenie. Dlatego warto postawić na kilka mebli, takich jak wąski słupek, czy niskie i wąskie szafki na buty, a przestrzeń powiększyć optycznie przez kilka trików. Jednym z nich jest na pewno zamontowanie w przedpokoju dużego lustra.

Lustra do przedpokoju są dostępne w wielu rozmiarach oraz kształtach. Wybór zależy od dostępnej powierzchni, a także od indywidualnego gustu. Warto przy tym pamiętać, że dobrym pomysłem jest wybranie takiej oprawy lustra, która będzie wyglądem spójna np. z wieszakiem i szafkami.

Oświetlenie w przedpokoju – jak stworzyć miły nastrój już od progu?

Zapraszając gości, chcemy od progu zrobić dobre wrażenie i wywołać odpowiedni, pozytywny nastrój. Dlatego też warto przemyśleć rodzaj umeblowania tak, aby było wygodnie i funkcjonalnie. Istotne jest też zamontowanie odpowiedniego oświetlenia.

Przestrzeń przedpokoju jest zazwyczaj ciemna, więc źródła światła muszą być dobrze rozmieszczone. Mogą to być gustowne kinkiety, albo lampy podwieszane. Niezależnie od wyboru, oświetlenie powinno łączyć aranżacyjnie wszystkie elementy.

Może spodobać Ci się również:

photo 1611073061835 e77b1b16d3f3cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyfHxkaWV0YXJ5JTIwc3VwcGxlbWVudHN8ZW58MXwwfHx8MTY0MTgyNjU1MAixlibrb 1.2.1q80w1080

Naturalne suplementy diety – czyli jakie? Kto powinien przyjmować suplementy diety?

1 marca 2022

Wsparcie organizmu poprzez stosowanie suplementów to świetne rozwiązanie. Ważne jest, aby produkty te były dobre i zawierały naturalne składniki. Dzięki temu wpływ suplementów na organizm będzie jeszcze korzystniejszy. Jakie naturalne…

Czytaj więcej