Kreatywnie i satysfakcjonująco – spędź czas w domu

Kreatywnie i satysfakcjonująco - spędź czas w domu

Niezależnie od tego, czy spędzanie czasu w domu jest przymusem, czy wyborem – możesz zrobić to w wyjątkowy sposób. Nawet jeśli to konieczność, dostrzeż pozytywy i zrób coś, na co nigdy nie miałeś czasu. Dzisiejsza propozycja dla Ciebie to kreatywne przyjemności. Tęsknisz za dziecięcymi chwilami malowania i rysowania? A może lekcje plastyki były dla Ciebie zmorą? Odśwież lub przeprogramuj swoje pasje – spróbuj!

Kolorowanki dla dorosłych

Ta opcja jest najlepszym wyborem dla tych, którzy twierdzą, że brakuje im plastycznych zdolności. Będzie wspaniała na początek. Wystarczą Ci kredki lub mazaki i zeszyt z kolorowankami. Rynek oferuje przeróżne wzory, w których możesz się wykazać i dodatkowo – odstresować. Jeśli nie możesz wyjść z domu, a zamówienie internetowe nie dojdzie na czas – wydrukuj coś z sieci! Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę „kolorowanka dla dorosłych”. Znajdziesz mnóstwo pięknych grafik do wypełnienia – o różnym stopniu zaawansowania.

Plastelina, modelina, masa solna

Kto powiedział, że lepienie figurek z plasteliny jest zarezerwowane dla dzieci? Tworzenie kształtów i zatapianie palców w miękkiej masie może być naprawdę satysfakcjonujące. Przy okazji, rozwijasz swoje manualne możliwości i wyobraźnię. Jeśli jednak totalnie brakuje Ci pomysłu na ludziki i zwierzątka, poszukaj krótkich tutoriali. Możesz nauczyć się, jak w prosty sposób uformować poszczególne części ciała. Do kreowania przyda się nożyk i wykałaczka. 

Jeśli chcesz utrwalić swoje figurki za pomocą piekarnika, wybierz modelinę zamiast plasteliny. Na początku wydaje się ona trudniejsza do ugniatania, jednak pod wpływem ciepła rąk staje się bardzo elastyczna. Nie dysponując żadnym z tych artykułów, możesz zabawić się masą solną. Zrobisz ją łatwo – pewnie pamiętasz ze szkoły. Jedna szklanka mąki na jedną szklankę soli oraz woda, dzięki której zagnieciesz masę. Masa solna nadaje się do robienia większych ozdób – np. zawieszek, ozdób choinkowych, zabawkowych warzyw dla dzieci. Aby uzyskać kolor, można już przy zagniataniu dodać barwniki spożywcze lub kurkumę, cynamon, kakao itp. Albo – pomalować dzieła po upieczeniu i ostudzeniu.

Papierowe cuda

Jedni wolą miękkie formowanie, inni preferują wycinanie i klejenie. To też świat nieograniczonych możliwości. Możesz wykonać ozdoby na któreś z najbliższych świąt albo kartki okolicznościowe. Nawet jeśli nikt niedługo nie obchodzi urodzin ani nie bierze ślubu, przygotuj parę kartek dla własnej przyjemności. Na pewno się kiedyś przydadzą. Jeśli lubisz czytać książki – zrób oryginalne własnoręczne zakładki. Możesz też postawić na mniej funkcjonalne, ale wartościowe pod względem rozwijania twórczości wyroby. Na przykład wydzieranki i kolaże.

Po prostu spróbuj!

Nie daj się zasmucić pogodzie i chorobie – pokoloruj swój świat i odkryj swoją kreatywność! Możesz przez chwilę poczuć się jak dziecko i czerpać dumę z pozornie niepotrzebnych czynności. Kto wie, czy w ten sposób nie wyzwolisz nowej pasji?

Może spodobać Ci się również:

Dla kogo jest weganizm?

Dla kogo jest weganizm?

28 sierpnia 2020

Coraz więcej osób ze swojego codziennego jadłospisu wyklucza nie tylko mięso, ale też wszystkie inne produkty odzwierzęce. O ile w przypadku wegetarian, zjadających nabiał i jaja, stosunkowo łatwo nie dopuścić…

Czytaj więcej