Krem BB – co to jest? Jakie są właściwości kremów BB?

Krem BB - co to jest? Jakie są właściwości kremów BB?

Każda z kobiet chce wzbudzić zainteresowanie swoją figurą, piękną i zdrową cerą, a przede wszystkim młodym wyglądem skóry. Istnieje wiele metod, pozwalających, choć częściowo zniwelować postępujące procesy starzenia. Jedną z ciekawszych jest stosowanie kremów BB, które dla wielu kobiet stanowią prawdziwy eliksir młodości. Zobaczmy więc jak działa ten unikalny specyfik.

BB – czyli „Beauty Balm”

To skrót wywodzący się od angielskich słów oznaczających „krem piękna” lub „krem na niedoskonałości”. Autorką receptury była niemiecka specjalistka dr Christinę Schrammek. Oryginalna formuła została rozpowszechniona w krajach azjatyckich, gdzie kobiety rozpoczęły stosować kremy do codziennej pielęgnacji twarzy.

Słynna, nieskazitelna uroda i młody wygląd Koreanek, okiem niektórych komentatorów i naukowców jest efektem stosowania właśnie kremu BB. Preparat bardzo szybko zdobył uznanie również w innych częściach świata, obecnie jest on dostępny na całym globie.

Szereg właściwości jednego kosmetyku

To produkt uniwersalny, który może zostać wykorzystany na różne sposoby. Istotny jest także fakt, że nadaje się do pielęgnacji każdego typu skóry twarzy. Świetnie sprawdza się nawet przy problematycznej cerze, zatem panie borykające się z trądzikiem, tłustą, mieszaną i suchą skórą mogą bez przeszkód zastosować preparat do codziennej pielęgnacji.

Krem BB nie wymaga dodatkowego nawilżenia, bowiem zawarte w nim składniki odpowiadają również za ten proces, a sam może być z powodzeniem stosowany jako podkład.

Preparat w swoim składzie zawiera także witaminy i minerały umożliwiające regenerację bariery ochronnej naskórka. Dostarczenie odpowiednich składników wpływa na uodpornienie skóry na działanie szkodliwych czynników, a także pomaga przywrócić jej elastyczną budowę.

Krem BB a makijaż

Kremy BB, choć działają bardzo podobnie jak podkład do twarzy, znacznie delikatniej wpływają na jej strukturę. Kosmetyki tego typu mogą być wykorzystane jako fluid, pełniąc wtedy rolę podkładu BB. Warto mieć na uwadze, że  jego zastosowanie może znacznie zmniejszyć poziom krycia.

Kosmetyki serii Beauty Balm zostały przygotowane po to, aby wydobywać ze skóry naturalne piękno. Podczas  ich użycia, najlepiej więc przygotować delikatny makijaż. Przy konieczności przygotowania mocniejszego krycia, możesz zwiększyć ilość nakładanego kremu.

Chcąc wybrać odpowiedni preparat dla swojej cery sprawdź 3 istotne cechy: odcień kremu, typ skóry, dla której ma on być zastosowany oraz charakter wyrobu. Na podstawie tych wskaźników znacznie łatwiej będzie wybrać ci najlepiej pasujący preparat do codziennej pielęgnacji.

Może spodobać Ci się również:

photo 1613150854887 084a861f645acropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMnx8cm9vZiUyMHJlcGFpcnxlbnwxfDB8fHwxNjc3NjY0OTAxixlibrb 4.0.3q80w1080

Docieplenie domu metodą natryskową – dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy?

1 maja 2023

Wielu właścicieli domów zdaje sobie sprawę z ogromnego znaczenia odpowiedniej izolacji termicznej dla komfortu i oszczędności energetycznej. Docieplenie budynku jest nie tylko inwestycją w przyszłość, ale również pozwala obniżyć koszty…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady