Nauka jazdy – ile godzin dziennie powinniśmy na nią poświęcać?

photo 1591530320495 99fe8cc7d882ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Każdy kierowca zaczynał swoją przygodę z samochodem od podstaw, czyli kursu na prawo jazdy. W czasie kilku miesięcy musieliśmy przyswoić sobie szereg informacji dotyczących przepisów drogowych oraz sposobach efektywnej jazdy w ruchu miejskim. Niektórzy szybko poradzili sobie z nauką, gdy inni musieli poświęcić na nią więcej czasu. Z drugiej strony, czy można przesadzić z zajęciami praktycznymi podczas nauki na prawo jazdy?

Im szybciej zrealizuję zajęcia, tym lepiej?

Młodzi ludzie bardzo często chcieliby uzyskać prawo jazdy jak najszybciej. Nie da się jednak przeskoczyć niektórych etapów i wszystkiego musimy nauczyć się po kolei. Dlatego instruktorzy nauki jazdy zalecają ograniczenie częstotliwości zajęć praktycznych do maksymalnie kilku godzin dziennie. Z czego to wynika?

Przede wszystkim chodzi o komfort kandydata na prawo jazdy. Gdybyśmy chcieli wszystkie zajęcia praktyczne zrealizować w krótkim czasie, musielibyśmy spędzać za kierownicą nawet po 5-6 godzin dziennie. Takie rozwiązanie może wywołać dyskomfort u osób, które do tej pory nie miały styczności z samochodem. Poza tym, wraz z upływającym czasem nasza koncentracja i chęć do nauki spada, dlatego wielogodzinne ćwiczenia mogą być bardzo stresujące.

Kurs jazdy można lepiej zorganizować

Każdy kandydat ma obowiązek uczestnictwa w 30 godzinach zajęć praktycznych. Niektórzy traktują je jako niepotrzebny obowiązek. W rzeczywistości jest to jednak czas, w którym mamy okazję pytać, uczyć się i próbować różnych technik jazdy pod okiem zaufanego instruktora. Dlatego powinniśmy wykorzystać go jak najlepiej i najefektywniej.

Dobrze jest wraz ze szkoleniowcem zaplanować harmonogram zajęć i trzymać się wyznaczonych godzin. W ten sposób będziemy mogli połączyć realizację kursu ze szkołą lub pracą. Warto umawiać się na jazdę, która będzie trwać najdłużej 2-3 godziny. W ten sposób będziemy bardziej skoncentrowani na powierzonych zadaniach i zyskamy trochę czasu na przemyślenie swojej techniki i błędów przed następnym spotkaniem z instruktorem.

Dodatkowe jazdy zawsze można wykupić

Jeśli po przejściu podstawowego kursu na prawo jazdy nie czujemy się na siłach, by podejść do egzaminu, zawsze możemy poprosić o dodatkowe lekcje jazdy. Czasem kilka godzin pod okiem instruktora wystarczy, by przećwiczyć te zadania, które sprawiają nam najwięcej problemu. Dzięki temu z większą pewnością podejdziemy do egzaminu państwowego.

Takie lekcje możemy również wykupić po niezdanym teście. I nie trzeba się tego wstydzić – nie każdemu udaje się uzyskać pozytywny wynik już za pierwszym razem. Warto się wtedy zastanowić, czy lepiej będzie ryzykować i podejść z obecnym stanem wiedzy do kolejnego egzaminu, czy może warto przećwiczyć jeszcze swoje umiejętności.

Może spodobać Ci się również:

photo 1552664730 d307ca884978ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Idealne cechy w dobrego rekrutera, czyli co trzeba mieć, by dobrze wykonywać ten zawód?

1 maja 2022

Zawód rekrutera to w dzisiejszych czasach opłacalna profesja, którą wybiera całkiem spora liczba osób. Większość małych firm i dużych korporacji, często poszukuje pracowników. Powodowane to może być zwiększoną tendencją rotacyjną…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady