Piaskowanie zębów – co to za zabieg?

photo 1489278353717 f64c6ee8a4d2cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw4fHxkZW50aXN0c3xlbnwxfDB8fHwxNjUxNjUwMDIzixlibrb 1.2.1q80w1080

Stosując podstawowe metody, takie jak mycie zębów lub płukanie ust dbamy o jakość szkliwa. Niestety nie zawsze takie zabiegi zapewnią czyste i zdrowe zęby. W wielu przypadkach przez niedokładne czyszczenie pozostawiamy brud, który przekształca się w płytkę nazębną. Zabiegiem, który pomaga kompleksowo się jej pozbyć jest piaskowanie. Na czym ono polega?

Piaskowanie pomoże w oczyszczeniu jamy ustnej.

Nazwa tego zabiegu wywodzi się od piaskarki, czyli urządzenia stosowanego przez specjalistę. Bardzo często jest on uzupełnieniem skalingu oraz innych czynności z zakresu higienizacji zębów. Polega on na oczyszczeniu szkliwa z płytki nazębnej poprzez natrysk wody ze specjalnymi drobinkami wodorowęglanu sodu, które pomagają usunąć zanieczyszczenia z powierzchni szkliwa.

Piaskowanie pomaga oczyścić wszelkie zakamarki, gdzie szczoteczka nie jest w stanie dotrzeć. To zabieg polecany szczególnie osobom, które mają zęby nachodzące na siebie. Proces pomaga też usunąć przebarwienia, dlatego piaskowanie często stosowane jest do oczyszczenia jamy ustnej osoby palącej, lub nadmiernie spożywającej kawę.

Dlaczego warto zlecić piaskowanie?

To bezpieczny i skuteczny zabieg, który pomaga odświeżyć wygląd uzębienia. Piaskowanie doskonale oczyszcza wszystkie zakamarki i usuwa zalegającą płytkę. Dzięki temu leczenie nadwrażliwości zębów jest skuteczniejsze, można też przywrócić koronom zębowym jednolity biały odcień.

Piaskowanie często stosowane jest na początku leczenia zachowawczego zębów. To proces, który pomaga odsłonić znajdujące się niekiedy pod grubą płytką szkliwo i zobaczyć, w których miejscach potrzebne będzie dalsze leczenie.

Czy to bolesny zabieg?

Piaskowanie nie jest zabiegiem inwazyjnym, dlatego pacjenci nie muszą obawiać się bólu. Można odczuwać jedynie niewielki dyskomfort związany z podrażnieniem dziąseł w trakcie wizyty. Pracownicy stomatologii zachowawczej z Gdyni zrobią jednak wszystko, by proces przebiegł w komfortowych warunkach.

Aby efekt zabiegu był jak najlepszy, przez kilka dni po piaskowaniu trzeba zastosować tzw. białą dietę. Chodzi tu przede wszystkim o unikanie produktów, które mogłyby wywołać przebarwienia, takich jak kawa, kolorowe napoje czy papierosy. W ten sposób utrwalimy idealny kolor zębów i zachowamy go na dłużej. Oprócz tego warto pamiętać o podstawowych zasadach higieny jamy ustnej, czyli szczotkowaniu zębów, płukaniu oraz nitkowaniu.

Może spodobać Ci się również:

Jakie centrum obróbcze? Sprawdź, które sprawdzi się u ciebie najlepiej

Jakie centrum obróbcze? Sprawdź, które sprawdzi się u ciebie najlepiej

30 listopada 2020

Przystosowane do masowej produkcji centra obróbcze to świetne rozwiązanie znacznie przyspieszające pracę w zakładzie. Dzięki nim można będzie znacznie szybciej przeprowadzić procesy frezowania, przycinania, toczenia oraz gwintowania, bez konieczności każdorazowej…

Czytaj więcej