Po co zbiera się nakrętki plastikowe?

Kto z nas nie słyszał o akcji charytatywnej zbierania nakrętek by pomóc ciężko chorej osobie? Dlaczego to właśnie zamknięcia butelek są tak bardzo poszukiwane? Wszystko wynika z wyjątkowej klasy surowca, który wykorzystano do przygotowania elementów. Plastikowe nakrętki po zużyciu mogą być w całości powtórnie wykorzystane, co  przyczyni się do zmniejszenia szkodliwego wpływu działalności człowieka na środowisko…

Z czego zostały wykonane nakrętki?

Choć wydawać by się mogło, że plastikowa butelka w całości została wytworzona z jednego materiału, rzeczywistość wygląda inaczej… Wieczko opakowania jest utworzone z czystego polietylenu, który jest bardzo pożądanym materiałem wśród wielu producentów.

Taki sam materiał znajduje się w wielu plastikowych elementach codziennego użytku, na przykład łopacie, grabiach, skrzynkach transportowych, a nawet osłonie komputera czy laptopa. Stąd wynika tak duże zainteresowanie właśnie tymi elementami – plastikowe nakrętki są stosunkowo tanim źródłem cennego surowca, który można w całości ponownie wykorzystać…

Zbiór nakrętek się opłaca?

Skoro to tak ważny materiał, dlaczego nie zbieramy nakrętek i nie odsprzedajemy ich we własnym zakresie? Wszystko przez stosunkowo niską opłacalność… Producenci na skupie zazwyczaj oferują około 0,7-1,6 zł za kilogram nakrętek. Żeby uzyskać taką masę, musimy zebrać aż 500 wieczek PET. Nawet gdybyśmy zaangażowali do zbiorów cała rodzinę, taki biznes będzie dla nas mało opłacalny…

Dlatego właśnie nakrętki stanowią podstawę części zbiórek charytatywnych. Przy większej liczbie osób znacznie łatwiej jest zgromadzić dużą ilość nakrętek. W ten sposób jednocześnie dbamy o środowisko naturalne i przyczyniamy się do zebrania określonej kwoty na leczenie lub rehabilitację. Dlatego właśnie nakrętki plastikowe bardzo często poszukiwane są przez organizatorów zbiórek charytatywnych.

Mimo wszystko warto zbierać nakrętki… Dlaczego?

Powodów jest kilka… Przede wszystkim dzięki temu możemy przyczynić się do ochrony środowiska. Oddając nakrętki do skupu, dostarczamy producentom tworzywa, które będzie ponownie wykorzystane. A butelkę bez nakrętki można zgnieść i przez to znacznie zmniejszyć jej rozmiar.

Jeśli zbiórka nakrętek związana jest z akcją dobroczynną, możemy w ten sposób przyczynić się do uratowania czyjegoś życia. To bardzo wygodna forma pomocy, która nie wymaga od nas szczególnego wysiłku, a może przynieść korzystne rezultaty. Warto także pamiętać o tym, że im mniej nakrętek będzie krążyć w środowisku naturalnym, tym lepiej!

Może spodobać Ci się również:

photo 1504166972830 f2beea45c22bcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0OXx8d29yayUyMGFnZW5jeXxlbnwxfDB8fHwxNjgyNzY4NTgyixlibrb 4.0.3q80w1080

Leasing pracowników – jakie koszty? Co wpływa na koszty leasingu pracowników?

1 maja 2023

Leasing pracowniczy w ostatnim czasie to bardzo popularne rozwiązanie, które pozwala pracodawcom na znalezienie pracowników. Wypożyczenie takich pracowników często odbywa się pomiędzy pracodawcą a agencją pracy. To właśnie agencje mają…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady