“Wiosna, ach to Ty!”, czyli wszystko, co powinnaś wiedzieć o swoim typie urody

“Wiosna, ach to Ty!”, czyli wszystko, co powinnaś wiedzieć o swoim typie urody

Wiosna kojarzy nam się z budzącą się do życia przyrodą. Po mroźnej i pełnej kontrastów zimie nadchodzi ciepła, kolorowa wiosna. Taki jest właśnie wiosenny typ urody – pełen ciepła i kolorów. Wiosna to najbardziej delikatny i subtelny ze wszystkich typów urody. Jednak nie każda wiosna jest taka sama. W analizie kolorystycznej wyróżniane są trzy typy Wiosny: Czysta Wiosna, Jasna Wiosna i Ciepła Wiosna.

Czysta Wiosna

Czystą Wiosnę można porównać do czasu, gdy zima powoli ustępuje miejsca cieplejszym dniom. Osoby o tym typie urody posiadają cechy zarówno zimowe, jak i wiosenne. Wiosenny typ urody jest typem ciepłym, ale w wyglądzie Czystej Wiosny można dostrzec, typową dla Zimy, wyrazistość. 

Czyste Wiosny często mylone są z Intensywnymi Zimami. O ile jednak w wyglądzie każdej Zimy cera ma zimny odcień, to w przypadku Czystej Wiosny odcień ten jest zdecydowanie ciepły, nawet w przypadku jasnej, porcelanowej cery. 

Oczy Czystej Wiosny mogą być każdego koloru, jednak przeważa zieleń. Niekoniecznie będą to oczy czysto zielone, mogą zawierać domieszkę zieleni (np. niebiesko-zielone, brązowo-zielone). 

Czysta Wiosna ma ciemne włosy. Od ciemnego blondu do ciemnego brązu. W każdym przypadku ich odcień jest ciepły. Można spotkać Czystą Wiosnę, której włosy będą miały rude refleksy.

Jasna Wiosna

Uroda Jasnej Wiosny jest bardzo subtelna, niemal eteryczna. Osoby o tym typie urody często uważane są za dużo młodsze niż w rzeczywistości. Cerę mają zazwyczaj jasną, ale dominuje ciepły, złoty odcień. Jasna Wiosna może mieć piegi.

Dominuje jasny kolor oczu. Nie są tak wyraziste jak w przypadku Czystej Wiosny; zazwyczaj są jasnoniebieskie, jasnozielone lub zielono-niebieskie.

Jasne Wiosny, jak sama nazwa wskazuje, mają jasne wlosy. Mogą to być różne odcienie blondu (zdarza się, że Jasna Wiosna ma włosy w kolorze platynowego blondu), a także jasno rude.

Ciepła Wiosna

Najcieplejszą kolorystycznie spośród wszystkich Wiosen jest Ciepła Wiosna. Bardzo często porównywana do Ciepłej Jesieni, jednak ten typ urody nie sprawia większego problemu z jego rozpoznaniem. W urodzie Ciepłej Wiosny dominują ciepłe kolory. 

Cera, mimo że może być jasna, jest w zdecydowanie ciepłym odcieniu. Może być porcelanowa, w kolorze kości słoniowej lub beżowym.

Włosy Ciepłej Wiosny są jasne – blond lub rude. Zdarzają się także szatynki. 

Ciepłe Wiosny mają jasne oczy. Przeważają kolory niebieski i zielony, jednak spotykane są także osoby o kolorze oczu piwnym. Ciepłe Wiosny nie mają ciemnych oczu.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 4

Kiedy wynaleziono szkło? Popularny surowiec dostępny od wieków!

1 lutego 2021

Każdym ludzkim wynalazkiem rządzi przypadek. Niewątpliwie ze szkłem było podobnie. Nauka nie jest w stanie dokładnie określić, kiedy i jak wyprodukowano pierwsze szkło. Jest jednak w stanie sprecyzować, kiedy już…

Czytaj więcej