Co lepsze stopery, czy słuchawki? Jakie środki ochrony słuchu wybrać?

photo 1484353371297 d8cfd2895020ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Ochrona słuchu to niezwykle ważna czynność w momencie, gdy jesteśmy narażeni na duży hałas. Nie można tutaj rezygnować z niektórych elementów ochrony, ponieważ może mieć to negatywny wpływ na zdrowie. W przypadku ochrony słuchu najczęściej stosowane są stopery oraz słuchawki. Jednak które z tych akcesoriów sprawdzi się najlepiej?

Dlaczego należy dbać o słuch?

Pracujesz w miejscach, gdzie jest głośno i martwisz się o swój słuch? W przypadku wykonywania pracy w miejscach, gdzie dźwięki przekraczają dopuszczalne normy, konieczność stosowania ochronników słuchu jest uregulowana przepisami. W tym przypadku trzeba stosować środki ochrony słuchu.

Długotrwałe narażenie na hałas powoduje wiele skutków ubocznych m.in. pogorszenie, a nawet utratę słuchu. Niestety zmiany te mogą być nieodwracalne, a stosowanie aparatów słuchu nieskutczne.

Dbanie o swoje zdrowie każdego dnia pozwoli cieszyć się dobrą kondycją organizmu przez bardzo długi czas, a więc nie można rezygnować z pewnych elementów, które pomagają uniknąć działania szkodliwych czynników.

Stopery do uszu – jakie wady i zalety ich stosowania wyróżniamy?

W chwili, gdy musimy zakupić środki ochrony słuchu, zastanawiamy się, co w naszym przypadku sprawdzi się najlepiej. Oczywiście należy zaznaczyć, że oba te rodzaje akcesoriów są chętnie wybierane i cieszą się dużą popularnością, jednak warto znać wady i zalety stosowania każdego z nich.

Zatyczki do uszu zapewniają skuteczną ochronę przed hałasem. Mowa tutaj oczywiście o zatyczkach wykonanych z tworzywa dobrej jakości. Mówiąc o dobrych zatyczkach, należy mieć na myśli nie tylko skuteczną ochronę przed hałasem, ale również wysoki komfort noszenia.

Ten rodzaj ochrony może jednak prowadzić też do pewnych problemów, takich jak zbieranie się woskowiny i wpychanie jej do wnętrza kanalików. Aby tego uniknąć, trzeba dbać o higienę narządu słuchu. Warto dodać, że profesjonalne stopery są komfortowe oraz niewidoczne, dzięki czemu możemy czuć się swobodnie.

Słuchawki chroniące przed hałasem – czy warto je wybrać?

Słuchawki chroniące przed hałasem to druga propozycja dla osób chcących zadbać o słuch. Dobre akcesoria tego typu z pewnością zapewnią nam wysoki poziom ochrony. Co więcej, można je bez problemu dopasować do wielkości głowy bez obaw, że będą się zsuwać lub spadać.

Ale czy są jakieś wady tego zabezpieczenia słuchu? Otóż element, który może przeszkadzać, to problem z przyzwyczajeniem się do tego, iż musimy nosić słuchawki. Pomimo dobrego ich dopasowania możemy czuć się niekomfortowo w przeciwieństwie do noszenia zatyczek, których praktycznie nie widać.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 4

Zielony garnitur ślubny – kiedy się na niego zdecydować?

1 grudnia 2021

Coraz więcej par rezygnuje z klasycznych strojów ślubnych. Decyduje się w tym wyjątkowym dniu przełamać wielopokoleniowe tradycje i założyć coś oryginalnego. Dotyczy to nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Duże…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady