Jak długo trwa leczenie trądziku?

unnamed file

Trądzik to choroba skóry, która wbrew powszechnym opiniom nie dotyka wyłącznie osób w młodym wieku, bo cierpi na nią także wielu dorosłych. To jedna z najczęściej występujących chorób dermatologicznych. Problem tkwi w mieszkach włosowych, w których nadmiar łoju powoduje zatkanie przewodu wyprowadzającego sebum. To z kolei prowadzi do rozwijania się różnego rodzaju stanów zapalnych na skórze. Jak można skutecznie leczyć trądzik?

Leczenie laserowe trądziku

Leczenie trądziku jest koniecznie nie tylko ze względów estetycznych, w przyszłości bowiem możemy borykać się z bardzo nieestetycznymi, trwałymi zmianami w formie blizn. Obecnie nowoczesne metody leczenia dają nadzieję osobom borykającym się z takim problemem. Wykorzystanie lasera w leczeniu trądziku to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż jest bezbolesne i skuteczne.

Zabiegi laserowe działają na wielu płaszczyznach, bo wpływają na ograniczenie wydzielania przez skórę sebum, niszczą bakterie, które są odpowiedzialne za rozwijanie się stanów zapalnych, zmniejszają widoczność porów, zwiększają produkcję kolagenu, a także redukują blizny potrądzikowe. 

Ile trwa leczenie?

Na laserowe usuwanie trądziku Kraków może zdecydować się prawie każdy, gdyż taki zabieg ma naprawdę bardzo mało przeciwwskazań. Taki zabieg jest dedykowany dla osób z różnego rodzaju problemami dermatologicznymi, gdyż jego zastosowanie jest szerokie. Jeden zabieg z pewnością nie będzie wystarczający, trudno jest jednak określić ich dokładną liczbę, aby przyniosły pozytywne efekty, gdyż jest to kwestia bardzo indywidualna. 

W tym wypadku dużo zależy od zaawansowania problemu oraz potrzeb i oczekiwań pacjenta. Lekarz bez wątpienia pomoże w doborze odpowiedniego rozwiązania i zaplanuje leczenie. 

Czy laser będzie najskuteczniejszy?

Zabiegi laserowe od kilku lat cieszą się ogromną popularnością, gdyż są bardzo skuteczne, a jednocześnie mało inwazyjne. Kliniki i gabinety medycyny estetycznej zazwyczaj dysponują laserem frakcyjnym CO2 docierającym do najgłębszych warstw skóry, jego wiązki likwidują bakterie odpowiedzialne za rozwój stanów zapalnych skóry. Zaleca się powtórzenie zabiegu około trzech razy, chociaż poprawę powinniśmy zaobserwować bezpośrednio po pierwszym zabiegu.

Lekarz lub kosmetolog może zaproponować także leczenie za pomocą światła IPL emitującego fale o różnej długości. To rozwiązanie sprawdzi się w przypadku leczenia trądziku o umiarkowanego nasilenia, jednak będzie za słabe, gdy problem jest zaawansowany. Efekty można zaobserwować już po pierwszym zabiegu, choć warto wykonać ich od 3 do 5, aby rezultaty były najlepsze. 

Może spodobać Ci się również:

photo 1663616146260 c8cec1a9a238cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMDh8fG5pa2UlMjBydW5uZXJzfGVufDF8MHx8fDE2ODI4NDk4OTUixlibrb 4.0.3q80w1080

Jak wyczyścić buty trekkingowe po wyprawie?

1 maja 2023

Przy odpowiedniej konserwacji obuwia trekkingowego, może nam ono służyć przez wiele lat. Niestety podczas wypraw górskich bardzo łatwo o zabrudzenia i zarysowania, które mogą zmniejszyć wytrzymałość. Dlatego tak ważna jest…

Czytaj więcej