Jak dobrze zdjąć miarę na garnitur?

unnamed file

Świetnie skrojony garnitur sprawia, ze mężczyzna wygląda niezwykle elegancko. Doskonały wygląd podnosi pewność siebie i sprawia, że trudne zadania stają się banalnie proste. U podstawy dobrze dopasowanego garnitury stoi jednak umiejętne zdjęcie miary.

Szczególnie ważne jest to w przypadku specyficznej sylwetki, gdzie dopasowanie garnituru w tradycyjnym sklepie może być bardzo trudne. W takim też przypadku warto skorzystać z pracowni krawieckiej i sprawić sobie garnitur szyty na miarę. Krawiec w sposób profesjonalny i dokładny weźmie wszystkie niezbędne wymiary, tak by strój był dopasowany i wygodny.

Pierwsze kroki, czyli wzdłuż i wszerz

Krawiec szyjąc garnitur musi kierować się wszystkimi uwarunkowaniami indywidualnymi klienta. W związku z tym w pierwszej kolejności mierzony jest wzrost, czyli mierzenie od czubka głowy do podłogi. Kolejnym krokiem jest wymierzenie wszystkich obwodów.

Zacząć należy od obwodu klatki piersiowej, gdzie miarę zdejmuje się ok 2 cm pod pachami. Tu profesjonalny krawiec nie zostawia luzu, a centymetr ściśle przylega do ciała. Następnie w ten sam sposób klient mierzony jest w talii oraz w pasie.

Obwód talii brany jest na wysokości pępka, natomiast obwód pasa na wysokości noszonego paska. Dobre zdjęcie podstawowych wymiarów pozwoli na uszycie garnituru, który nie będzie za ciasny, a także nie będzie „wisiał” mając w pewnych miejscach zbyt dużo luzu.

Obmierzanie szczegółowe

Idealnie uszyta marynarka to wcześniejsze dokładne wymierzenie odległości od wszycia kołnierzyka do miejsca za pośladkami. Z kolei rękaw musi mieć długość od linii barku do nadgarstka. Głównie jest to znaczące, jeżeli nie chcemy, by rękaw był zbyt nisko. Dobrze jest zachować taki wymiar rękawa, aby uwidocznić eleganckie białe mankiety koszuli.

Również długość spodni ma olbrzymie znaczenie. Tą mierzy się po zewnętrznym szwie od talii do krawędzi kostki. Innym szczegółowym pomiarem przed uszyciem spodni jest długość nogawki mierzona od kroku. Dokładne wzięcie miary na spodnie pozwoli na uzyskanie ich idealnej długości, gdzie nogawka nie podnosi się zbyt wysoko, ani nie ciągnie po ziemi.

Detale i uniwersalne wymiary

Detale stanowią o wyjątkowej całości. To one sprawiają, że sylwetka każdego rodzaju będzie odpowiednio wyeksponowana, a mankamenty dobrze ukryte. W profesjonalnej pracowni może zdumieć ilość wymiarów, których dokonuje krawiec.

Uniwersalne rozmiary dostępne w sklepach może wykorzystać ktoś, kto sam ma bardzo standardową sylwetkę. Jednakże przed zakupem należy w zaciszu domowym bezwzględnie zdjąć wymiary, tak by w sklepie dobrze dopasować strój dla siebie.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 12

Jaki nadajnik gps do samochodu się sprawdzi?

1 kwietnia 2021

Lokalizator GPS może okazać się bardzo dobrym zabezpieczeniem, gdy inne metody zawiodą. Choć w tym wypadku nie można uniknąć kradzieży, to jest duża szansa na odzyskanie pojazdu. Jak to działa?…

Czytaj więcej