Leasing pracowników – jakie koszty? Co wpływa na koszty leasingu pracowników?

photo 1504166972830 f2beea45c22bcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0OXx8d29yayUyMGFnZW5jeXxlbnwxfDB8fHwxNjgyNzY4NTgyixlibrb 4.0.3q80w1080

Leasing pracowniczy w ostatnim czasie to bardzo popularne rozwiązanie, które pozwala pracodawcom na znalezienie pracowników. Wypożyczenie takich pracowników często odbywa się pomiędzy pracodawcą a agencją pracy. To właśnie agencje mają zazwyczaj wielu chętnych kandydatów na różne stanowiska. Jakie koszty związane są z leasingiem pracowników i czy takie rozwiązanie jest opłacalne dla pracodawcy?

Leasing pracowników – ile kosztuje?

Koszty związane z leasingiem pracowników uzależnione są od wielu różnych czynników. Bardzo ważne znaczenie ma tutaj wykształcenie, stanowisko pracy, a nawet miejscowości. Tymczasowe zatrudnienie pracownika to świetne rozwiązanie dla pracodawców, którzy nie chcą zatrudniać kogoś na stałe, a jedynie na określony czas.

Oczywiście zdarza się, że pracownik pozostanie w danej firmie na dłużej, jednak jest to już kwestia indywidualna. Wydatki, jeżeli chodzi o outsourcing pracowniczy, oscylują w granicach od 40 zł za godzinę do nawet 500 zł. Górna granica dotyczy wykwalifikowanych osób będących menadżerami, czy prowadzących szkolenia.

Czy leasing pracowników jest opłacalny?

Pracodawca zatrudniający nowe osoby do pracy w ramach leasingu pracowników nie ponosi w związku z tym dodatkowych kosztów. Jest to oczywiście pewna forma oszczędności, gdyż wypłatą zajmuje się tutaj agencja pośrednictwa pracy.

Poza tym wszelkie formalności oraz inne czynności związane z zatrudnieniem dokonuje nie pracodawca, a również agencja pracy. Dzięki temu pracodawca otrzymuje pracownika bez konieczności osobistego poszukiwania osoby na dane stanowisko.

Z takiej możliwości korzysta coraz większa ilość pracodawców z uwagi na wiele korzyści, jakie daje leasing pracowników. Pracodawca może w każdej chwili zrezygnować z usług pracownika, co nie rodzi żadnych konsekwencji prawnych.

Dla kogo leasing pracowników to dobre rozwiązanie?

Najczęściej z leasingu pracowników korzystają firmy, które wdrażają nowe projekty. Co więcej, często czas trwania takiego projektu jest ograniczony, dlatego właśnie zatrudnienie kogoś na pewien okres w takich przypadkach jest najlepszym rozwiązaniem.

Leasing pracowników to też świetny sposób na uzupełnienie braków w przypadku urlopów wychowawczych, długo trwających zwolnień L4, czy urlopów macierzyńskich. Dzięki temu po określonym czasie dany pracownik może wrócić na swoje stanowisko pracy bez żadnych obaw, że jego miejsce pracy zostanie zajęte przez kogoś innego.

Może spodobać Ci się również:

photo 1489769002049 ccd828976a6ccropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxfHxob3VzZSUyMGZsYXQlMjBiYXRocm9vbXxlbnwxfDB8fHwxNjQ5NzU1NjU5ixlibrb 1.2.1q80w1080

Jakie meble wybrać do przedpokoju? Czym się kierować, przy aranżacji?

1 kwietnia 2022

Przedpokój to pierwsze miejsce, do jakiego wchodzimy przekraczając drzwi wejściowe. Można rzec, że jest wizytówką całego domu, dlatego aranżując mieszkanie warto skupić się na odpowiednim i funkcjonalnym umeblowaniu tego miejsca.…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady