Jak rozciągnąć buty sportowe na długość?

photo 1515955656352 a1fa3ffcd111cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxNXx8bGFjb3N0ZSUyMHNob2VzfGVufDF8MHx8fDE3MDE5ODU4NjN8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Chyba każdy spotkał się z taką sytuacją, że przymierzając buty w sklepie pasują idealnie, a po powrocie do domu te same produkty są zbyt małe. Być może nie przyglądnęliśmy się dokładnie danemu produktowi, a może też bardziej sugerowaliśmy się atrakcyjną ceną podczas zakupu. Teraz jednak zadajemy sobie pytanie: co z tym faktem zrobić? Jak rozciągnąć obuwie na długość?

Musimy rozciągać? Może buty da się wymienić!

Najlepszym sposobem w takiej sytuacji będzie udanie się do sklepu i poproszenie o możliwość wymiany obuwia na inny produkt. Wiele sklepów udostępnia taką opcję, jeśli oczywiście produkty o rozmiar większe znajdują się aktualnie na magazynie. W takim przypadku klienci najczęściej nie muszą nic dopłacać i mogą wymienić kupione produkty na te rozmiar większe.

Pomocy może tu udzielić również szewc, który ma kilka sposobów na wydłużenie rozmiaru obuwia. Jeśli chcemy zachować kupione produkty powinniśmy się do niego udać, choć musimy mieć na uwadze, że taka wizyta może być dość kosztowna. Szewc nie zawsze też będzie mógł pomóc – markowe buty sportowe bardzo często przygotowane są ze sztywnych tworzyw sztucznych i jakakolwiek ingerencja w strukturę cholewki może doprowadzić do jej zniszczenia.

Jak rozbić skórzane buty?

Najprostszym sposobem będzie założenie nowo kupionego obuwia i chodzenie w nim po domu. Oczywiście na samym początku możemy odczuwać lekki dyskomfort, jednak z czasem zauważymy, że problem samoczynnie zniknie. Zdarza się, że produkty dopasowane wydają się być zbyt sztywne, lecz nie jest to kwestia zbyt małego rozmiaru, tylko konieczności dopasowania cholewki do kształtu stóp.

Przy skórzanym obuwiu możemy też zastosować inne triki. Ciekawym pomysłem na rozbicie butów będzie wykorzystanie wilgotnych skarpet. Nakładamy je na stopy i ubieramy buty, które chcemy rozchodzić. Pod wpływem wilgoci, skóra cholewki powinna zmięknąć i delikatnie się odkształcić.

Co zrobić z butami kupionymi przez Internet?

Ze względu na brakujący czas, bardzo często decydujemy się na realizację zakupów przez internet. Sklep z butami online oferuje szeroką gamę produktów w wielu stosowanych rozmiarach. Przed zakupem warto sprawdzić, który numer obuwia będzie dla nas najlepszy. Najlepiej korzystać z tabeli rozmiarów dostarczanych bezpośrednio przez producenta.

Jeśli mimo wszystko produkty okazały się zbyt małe, zawsze możemy je zwrócić. Konsument realizujący zakupy przez Internet ma 14 dni na reklamację lub zwrot towaru, licząc od daty dokonania transakcji. W takim przypadku wystarczy zatem skontaktować się ze sprzedawcą i zgłosić chęć zwrotu obuwia.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 12

Spółka komandytowa – co to? Kto za nią odpowiada?

1 lutego 2021

Definicje poszczególnych spółek mogą się od siebie różnić. Wynika to z tego, że dzielimy je na spółki osobowe i kapitałowe. Oczywiście nie jest to jedyny element, który wpływa na ich…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady