Jakie implanty zębów wybrać?

unnamed file 6

Implanty zębowe to tytanowe śruby, które umieszcza się w kości szczęki. Obecnie są jednym z najlepszych i bardziej skutecznych sposobów na to, aby uzupełnić braki w uzębieniu. Niestety nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, dlatego decydując się na takie rozwiązanie, trzeba mieć na uwadze sporą inwestycję.

Na co zwrócić uwagę wybierając implanty zębowe?

W stomatologii można wyróżnić dwa typy implantów zębowych – tytanowe, które można zaliczyć do najpopularniejszych oraz cyrkonowe, które często nazywa się także ceramicznymi. Implanty tytanowe cieszą się zdecydowanie największą popularnością, z tego względu, że są neutralne dla organizmu. To sprawia, że odrzucenie wszczepu przez organizm i reakcje alergiczne zdarzają się bardzo rzadko. Materiał szybko integruje się z kością. 

Z kolei implant cyrkonowy to najnowocześniejszy materiał, który jest niezwykle estetyczny. Charakteryzują go właściwości zbliżone do tkanki zęba, jest odporny na działanie substancji kwaśnych, dobrze wytrzymuje zmiany temperatury. W przeciwieństwie do implantu tytanowego po odsłonięciu dziąsła będzie niezauważalny.

Ile to kosztuje? 

Implanty zębowe Kraków nie należą do rozwiązań najtańszych. Niestety za jeden pojedynczy implant nierzadko trzeba zapłacić około 5 000-10 000 złotych. Co więcej, takie zabiegi nie są refundowane, dlatego trzeba liczyć się z dość wysokimi kosztami. 

Kolejna ważna rzecz jest taka, że trzeba trafić na naprawdę dobrego specjalistę, który będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania oraz potrzeby. Nie decydujmy się na współpracę z pierwszym lepszym gabinetem stomatologicznym, aczkolwiek wcześniej sprawdźmy bardzo dokładnie kompetencje oraz doświadczenie. 

Czy warto zdecydować się na implanty zębowe?

Implanty zębowe to obecnie najlepsze i najnowocześniejsze rozwiązanie, dzięki któremu można odzyskać piękny i zdrowy uśmiech. Chociaż jest to całkiem spora inwestycja, to bez wątpienia warto zdecydować się na takie rozwiązanie. To komfort oraz duża wygoda, względy estetyczne też są ważne. 

Implanty zębowe stanowią doskonałą alternatywę dla wyjmowanych protez, które są dość problematyczne zarówno w noszeniu, jak i utrzymaniu w czystości. Dzięki temu można pozbyć się problemu raz na zawsze i cieszyć się pięknymi zębami na długi czas. Zalet takiego rozwiązania jest bardzo wiele, decydując się na nie zapobiegamy zanikaniu kości, co jest unieuniknione w przypadku utraty uzębienia. Dzięki temu można uniknąć również przesuwania i krzywienia się zębów, co także ma ogromne znaczenie dla ich zdrowia, ale również na estetyki naszego uśmiechu.

 

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 8

Kompleksowy remont mieszkania – gdzie szukać fachowców?

1 grudnia 2021

Generalny remont mieszkania nie jest takim prostym zadaniem, jak może się wydawać. Aby wszystko poszło po naszej myśli, trzeba wybrać odpowiednią ekipę remontową, która stanie na wysokości zadania. Nie każda…

Czytaj więcej