Kradzież na walizkę – jak się zabezpieczyć? Jakie rozwiązania są w tym przypadku najskuteczniejsze?

photo 1474065581914 e24d783b0c55cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxNTB8fGdwcyUyMGNhcnxlbnwxfDB8fHwxNjY3NTE1Mzczixlibrb 4.0.3q80w1080

Kradzież na walizkę to zmora właścicieli nowych aut. Ta nowa metoda kradzieży sprawia, że przestępcy mogą w każdej chwili zdobyć dostęp do samochodu bez jakichkolwiek podejrzeń. Jedynym sposobem na obronę przed kradzieżą, z jakiej może skorzystać właściciel samochodu jest montaż odpowiednich zabezpieczeń. W jaki sposób można skutecznie zabezpieczyć się przed kradzieżą na walizkę?

Kradzież auta na walizkę – jak powinieneś zabezpieczyć samochód?

Słysząc o kradzieży na walizkę, można się poważnie przestraszyć. Niestety obawy te są słuszne, ponieważ coraz częściej do kradzieży dochodzi właśnie za pomocą tej metody. W chwili kradzieży przestępcy przechwytują sygnał z kluczyka i dzięki temu dostają się do samochodu, po czym odjeżdżają.

Jeżeli chcesz uniknąć kradzieży swojego nowego samochodu, powinieneś rozważyć zakup specjalnego etui na kluczyk, który uniemożliwi przechwycenie sygnału bądź zainwestować w immobilizer. Oczywiście popularnym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o zabezpieczenie antykradzieżowe jest też nadajnik GPS i mechaniczne blokady. Wybierając konkretny sposób zabezpieczenia, należy dostosować go do naszych wymagań i przede wszystkim tego, jakie mamy auto.

Ochrona z pomocą profesjonalnej firmy?

Nie zawsze chcemy samodzielnie ingerować w zabezpieczenie samochodu. Świetną propozycją w tym przypadku jest skorzystanie z usług firm, które specjalizują się w montażu zabezpieczeń i dodatkowo oferują usługę stałego monitoringu.

Taki krok wiąże się z większymi kosztami, jednak mamy pewność, że samochód jest bezpieczny, a ewentualna próba kradzieży nie będzie skuteczna. Warto zauważyć, że kradzież samochodów, pomimo surowych kar wcale nie maleje, co składnia kierowców do zapewnienia szczególnej ochrony przed tym procederem. Dzięki nowoczesnym zabezpieczeniom zarówno kradzież na walizkę, jak i przy pomocy innych metod nam jest dla nas już zagrożeniem.

Czy dodatkowa ochrona to gwarancja 100% bezpieczeństwa auta?

Wybierając zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą, mamy nadzieję, że będzie ono skuteczne. Wybór dobrego sprzętu i odpowiedni jego montaż da nam gwarancję bezpieczeństwa. Trzeba jednak pamiętać, że podczas montażu, należy zadbać o każdy szczegół, ponieważ nawet małe niedociągnięcie lub przeoczenie może spowodować, iż zabezpieczenie nie będzie działało prawidłowo.

W tym przypadku nie warto kierować się wyłącznie kosztami, ale przede wszystkim jakością sprzętu i możliwościami, jakie daje. Tylko wtedy zyskamy pewność, że kradzież nam nie grozi i możemy w pełni cieszyć naszym samochodem.

Może spodobać Ci się również:

Jakie centrum obróbcze? Sprawdź, które sprawdzi się u ciebie najlepiej

Jakie centrum obróbcze? Sprawdź, które sprawdzi się u ciebie najlepiej

30 listopada 2020

Przystosowane do masowej produkcji centra obróbcze to świetne rozwiązanie znacznie przyspieszające pracę w zakładzie. Dzięki nim można będzie znacznie szybciej przeprowadzić procesy frezowania, przycinania, toczenia oraz gwintowania, bez konieczności każdorazowej…

Czytaj więcej