Mezoterapia igłowa – zabieg dobry na porost włosów

photo 1509967419530 da38b4704bc6cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxfHxiZWF1dHklMjB3b21hbnxlbnwxfDB8fHwxNjQ4NTY2NDU5ixlibrb 1.2.1q80w1080

Wypadanie włosów jest częstym problemem, który dotyka miliony ludzi na całym świecie. Może to być spowodowane różnymi czynnikami, w tym genetyką, brakiem równowagi hormonalnej i niedoborami ważnych składników odżywczych. Chociaż dostępnych jest kilka metod leczenia wypadania włosów, mezoterapia igłowa jest jednym z najskuteczniejszych rozwiązań i zyskuje coraz większą popularność.

Mezoterapia igłowa na włosy skutecznie pobudza ich wzrost, a jednocześnie zmniejsza ich wypadanie. W tym artykule omówimy mezoterapię, aby zrozumieć, w jaki sposób może ona pomóc w walce z łysieniem.

Czym dokładnie jest mezoterapia i dlaczego stosuje się ją przy wypadaniu włosów?

Mezoterapia to niechirurgiczny zabieg polegający na mikroiniekcjach bogatego w składniki odżywcze roztworu do skóry głowy. Roztwór zawiera kombinację witamin, minerałów, aminokwasów i innych składników odżywczych, które są niezbędne do wzrostu włosów. Te składniki odżywcze pomagają stymulować mieszki włosowe i poprawiają krążenie krwi w skórze głowy.

Mezoterapia to zabieg pomagający zahamować wypadanie włosów, poprzez wstrzyknięcie roztworu do mezodermy, czyli środkowej warstwy skóry. Proces iniekcji jest stosunkowo bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Zabieg trwa zwykle około 30 minut, w tym czasie stymuluje również produkcję kolagenu i elastyny, co pomaga wzmocnić mieszki włosowe.

Przed zabiegiem włosy i skóra głowy są oczyszczane i przygotowywane przy użyciu kremu znieczulającego, co minimalizuje dyskomfort podczas zabiegu przy użyciu igieł. Roztwór zostaje następnie wstrzyknięty w skórę głowy za pomocą specjalistycznej igły. Po zabiegu skóra głowy może być nadwrażliwa i zaczerwieniona, ale zwykle te objawy ustępują w ciągu kilku godzin.

Korzyści z wykonania zabiegu mezoterapii

Mezoterapia ma kilka zalet, w tym pobudza wzrost włosów oraz zmniejsza ich wypadanie. Dodatkowo poprawia grubość i objętość włosów, a także odżywia skórę głowy i stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. Wśród zalet warto też wymienić jego nieinwazyjną formę, a także krótki czas wykonania samego zabiegu.

Kto jest odpowiednim kandydatem do zabiegu mezoterapii?

Mezoterapia jest odpowiednia zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, które doświadczają wypadania włosów lub ich przerzedzania. Należy jednak pamiętać, że mezoterapia może nie być skuteczna u osób, które już całkowicie wyłysiały lub łysieją od dłuższego czasu.

Zadowalające wyniki można osiągnąć już po kilku zabiegach, a ich ilość zależy od stopnia zaawansowania wypadania włosów. Większość ludzi wymaga początkowej serii zabiegów, które są rozłożone w odstępie 2-4 tygodni.

Może spodobać Ci się również:

photo 1585412459272 762fb93357c3cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxNDV8fHN1aXQlMjBncmVlbnxlbnwxfDB8fHwxNjQyNDE3NjQ2ixlibrb 1.2.1q80w1080

Jaki fason garnituru wybrać na bankiet firmowy? Kilka prostych zasad

1 maja 2022

O elegancji stanowią szczegóły. Wybór stroju adekwatnego do okazji może niekiedy sprawić problem. Szczególnie dotyczy to panów i wyboru między garniturem, smokingiem lub frakiem. Już w przypadku garniturów jest to…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady