Na co zwrócić uwagę przy zakupie drzwi zewnętrznych do domu?

unnamed file 13

Wydawałoby się, że wybór drzwi wejściowych jest prosty, gdyż jest to element nieskomplikowany i zwyczajny. Wystarczy wybrać te ładnie wyglądające i w dobrej cenie i odpowiednio zamontować. Niestety, niewłaściwy wybór może spowodować, że nie zostanie zachowana odpowiednia izolacja cieplna oraz drzwi nie będą trudną do pokonania barierą dla intruzów.

Warto zwrócić uwagę nie tylko na wygląd drzwi, ale również na wszystkie ich właściwości. Sprawdzić należy materiały, z których są wykonane oraz elementy wewnętrznej konstrukcji. Dobry producent drzwi zewnętrznych chętnie wyjaśni wszystkie kwestie i sprawi, że wejście do domu będzie bezpieczne, ciepłe oraz ładne.

Z jakich materiałów wybrać drzwi zewnętrzne?

Oferowane na rynku drzwi wykonywane są z różnych materiałów, a każdy z nich ma swoje wady i zalety. Drewno jest bardzo popularne w stolarce drzwiowej ze względu na dobre właściwości izolacyjne. Wymaga jednakże regularnej pielęgnacji i nie gwarantuje zachowania wyglądu przez wiele lat.

Innym popularnym materiałem jest PCV, który ma wiele zalet, między innymi niską cenę. Z innych zalet wymienić można dobre parametry izolacyjne, odporność na warunki atmosferyczne, a także lekkość. Jednakże drzwi z PCV posiadają też minusy, a wśród nich niski poziom zabezpieczeń antywłamaniowych.

Konstrukcja i wykończenie drzwi wejściowych

Wśród ofert producentów można znaleźć wiele rozwiązań konstrukcyjnych, jak również elementów dodatkowego wyposażenia. Będą to odpowiednie systemy gwarantujące dobrą izolacje termiczną, a także wysoką dźwiękoszczelność. Innymi elementami są odpowiednie zabezpieczenia antywłamaniowe.

Wybierając drzwi pod względem wyglądu zwrócić uwagę należy na materiał wykończeniowy. Musi on gwarantować wieloletnie użytkowanie oraz to, żeby drzwi się nie wypaczały. Powinny, w związku z tym być dodatkowo wzmocnione, zewnętrzna powłoka atrakcyjna wizualnie, ale łatwa w utrzymaniu czystości. 

Drzwi hybrydowe, jako nowoczesne rozwiązanie

Nowe technologiczne rozwiązanie, to drzwi hybrydowe. Zapewniają one znakomitą izolację termiczną, konstrukcję lekką, ale sztywną. Wykonane są z połączenia drewna i blach, w ten sposób, że drewno chronione jest przed uszkodzeniem przez blachę, która usztywnia i poprawia parametry drzwi.

Drzwi hybrydowe łączą w sobie zalety materiałów, z których są wykonane eliminując jednocześnie ich wady. To rozwiązanie pozwala uzyskać ładnie wyglądające i w pełni funkcjonalne zabezpieczenie wejścia do domu. Nadmienić warto, że cena drzwi hybrydowych w stosunku do ich jakości, nie jest wysoka, a to dzięki niskim kosztom ich wyprodukowania.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 2

Sitodruk – jak zacząć projektowanie dekoracji na szkle?

1 maja 2021

Przygotowanie znaków towarowych na opakowaniach szklanych może być stosunkowo prostym zadaniem, jeśli zastosujemy odpowiednie techniki. Jedną z bardziej praktycznych jest sitodruk, dzięki któremu łatwiej przygotujemy monochromatyczne symbole, wzory logo oraz…

Czytaj więcej