Nauszniki ochronne – jakie wybrać? Dlaczego stosowanie nauszników jest tak ważne?

photo 1610095056421 22f01168640acropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxOHx8aGVhbHRoJTIwYW5kJTIwc2FmZXR5JTIwY2xvdGhpbmd8ZW58MXwwfHx8MTY1ODM5OTg5MQixlibrb 1.2.1q80w1080

Nauszniki ochronne pełnią niezwykle ważną funkcję, jeżeli chodzi o ochronę słuchu. Odpowiednie zabezpieczenie uszu pozwoli nam na ochronę tego narządu, dzięki czemu wykonywanie prac w dużym hałasie nie będzie już tak uciążliwe. Często nauszniki ochronne są wymagane w miejscu pracy, co jest określone przepisami BHP.

Jakie nauszniki ochronne wybrać?

Wszystkie nauszniki ochronne mają taką samą budowę, jednak nie oznacza to, że są one takie same. Inny materiał użyty do produkcji oraz posiadanie dodatkowych funkcji to częste różnice, z jakimi możemy się spotkać. Wybór nauszników powinien być dobrze przemyślany, ponieważ w przeciwnym razie noszenie tego typu akcesoriów może nie być zbyt komfortowe.

Poza tym ważne jest tu także dopasowanie do uszu. Nie każdy może nosić ten sam model nauszników, gdyż nie zawsze mogą one pasować.

Oczywiście nauszniki to stosunkowo nowoczesne rozwiązanie, jeżeli chodzi o ochronę, jednak pomimo tego na rynku można znaleźć naprawdę dobrej jakości produkty. Ponadto nauszniki stosowane, jako ochrona w pracy muszą być zgodne z obowiązującymi normami.

Jakie rodzaje nauszników wyróżniamy?

Wyróżniamy dwa rodzaje ochronników na uszy. Pierwsze z nich wyglądem przypominają zwykłe słuchawki. Natomiast drugi rodzaj to tzw. nauszniki nahełmowe.

Każdy z tych nauszników można spotkać w wielu zakładach pracy, gdzie pracownicy narażeni są na duży hałas. To, który rodzaj pracownik będzie musiał nosić uzależnione jest od wymagań panujących w firmie.

Każdy z tych rodzajów nauszników ma swoje zalety, a więc jeżeli zależy nam na dbaniu o nasz słuch, należy wybrać akcesoria, które zapewnią pełną ochronę. Stosowanie ochronników na uszy spowoduje, że wiele dźwięków będziemy słyszeć dużo ciszej, natomiast niektóre z nich będą całkowicie wyciszone.

Konsekwencje niestosowania nauszników do uszu?

Jeżeli w miejscu pracy istnieje obowiązek noszenia nauszników ochronnych nie należy lekceważyć tych zaleceń. Osoby, które pomimo przepisów określających konieczność stosowania ochraniaczy słuchu nie będą ich przestrzegać, muszą mieć świadomość wystąpienia pewnych konsekwencji związanych ze zdrowiem.

Przebywanie długi czas w dużym hałasie może przyczynić się do bólu uszu. Poza tym istnieje także ryzyko uszkodzenia słuchu, a nawet utraty. Aby uniknąć problemów zdrowotnych związanych z narządem słuchu, warto przestrzegać przepisów BHP, ponieważ w przeciwnym razie może się to trwale wpłynąć na nasze zdrowie.

Może spodobać Ci się również:

photo 1598104358204 87cefc7c5986cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0Nnx8Y2F0YWxvZyUyMGNvc21ldGljc3xlbnwxfDB8fHwxNjcyMzI5MjMyixlibrb 4.0.3q80w1080

Czy pracując stacjonarnie możesz zostać konsultantką Avon? Kiedy możesz nawiązać współpracę z Avon?

1 lutego 2024

Często pracując stacjonarnie, szukamy dodatkowego źródła dochodu. Znalezienie kolejnej pracy nie jest wcale takie proste, ponieważ trzeba połączyć tutaj obecną pracę stacjonarną wraz z dodatkowym zajęciem. Oczywiście istnieją oferty pracy…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady