Obiady jak u mamy w Nowej Hucie

unnamed file 7

Kraków jest jednym z najładniejszych miast w Polsce, dlatego bez wątpienia warto je zwiedzić. To nie tylko miejsce, gdzie można podziwiać liczne zabytki, piękny rynek, jest to bowiem także sposobność do tego, aby móc zwiedzić miasto pod względem kulinarnym. Gdzie zjeść obiad jak u mamy będąc w Krakowie? 

Co zobaczyć w Krakowie?

Stolica Małopolski ma bardzo wiele do zaoferowania, dlatego niezależnie od tego, czy wybieramy się w odwiedziny do Krakowa na weekend, czy na dłużej bez wątpienia nie będziemy się nudzić. Nie można pominąć tak oczywistych punktów turystycznych jak Wawel, rynek, Kościół Mariacki, chociaż jest też w okolicy wiele mniej oczywistych miejsc, które bez wątpienia są godne uwagi, a więc warto je zobaczyć. Ciekawym punktem w centrum jest Barbakan, ale także Sukiennice na dachu, których można wypić smaczną kawę, w podziemiach natomiast kryje się multimedialne muzeum, do niego również warto wstąpić.

Nie można pominąć także Kazimierza, jednej z bardziej popularnych dzielnic Krakowa. Można znaleźć tu galerie sztuki, antykwariaty, małe, klimatyczne knajpki, modne restauracje, a także oryginalne sklepiki. Trzeba wspomnieć też o słynnych zapiekankach, które warto spróbować. 

Nowa Huta

Ciekawym kierunkiem podróży jest także Nowa Huta, dzielnica, która kiedyś cieszyła się złą sławą, dziś jest dość atrakcyjnym miejscem dla turystów. Posiada bowiem interesującą architekturę, jest klimatyczna i ma dużo niezwykłych punktów turystycznych. Dobrym wyborem będzie wybranie się na przykład nad Zalew Nowohucki, gdzie można się zrelaksować i miło spędzić czas wypoczywając. Dobrą propozycją będzie także kopiec Wandy, czy spacer po łąkach Nowohuckich, szczególnie latem i wiosną, ale także jesienią. 

Jeżeli chodzi o obiady Kraków Nowa Huta, dobrym wyborem będzie odwiedzenie restauracji w hotelu Centrum, gdzie serwowane są dania kuchni polskiej, regionalnej, ale także przysmaki z dalekich zakątków świata. Jednym słowem każdy znajdzie coś dobrego dla siebie. Niezależnie od tego, czy lubimy typowo domowe obiady jak u mamy, czy bardziej wykwintne, wymyślne dania. 

Kraków jest niezwykle pięknym punktem na mapie Polski, dlatego bez wątpienia warto odwiedzić to miasto. Ma ono także dużo do zaoferowania pod względem kulinarny, dlatego miłośnicy gotowania i odkrywania nowych smaków bez wątpienia nie będą zawiedzeni.

Może spodobać Ci się również:

Narożniki do zabezpieczania ładunku. Najlepszy sposób na bezpieczny transport

Narożniki do zabezpieczania ładunku. Najlepszy sposób na bezpieczny transport

1 marca 2021

Pakowanie towarów wymaga bardzo dużo uwagi osób, które się tym zajmują. Wykonywane czynności mają na celu nie tylko zapakowanie konkretnego ładunku, ale także jego zabezpieczenie. Tutaj liczy się solidność i…

Czytaj więcej