Peruki naturalne – dlaczego warto po nie sięgnąć?

Peruki naturalne – dlaczego warto po nie sięgnąć?

Idąc do fryzjera zazwyczaj mamy wiele pomysłów na własną fryzurę, choć są pewne ograniczenia. Nie da się natychmiast z czarnych włosów zrobić blond, nie można również stworzyć koafiury z długich, bujnych loków, kiedy na głowie są krótkie i proste. W przypadku peruki tylko wyobraźnia może nas ograniczyć. 

Wybór peruki zacząć należy od określenia czy jest doraźnym rozwiązaniem czy raczej długoterminowym. W drugim przypadku zaleca się wybór peruki z naturalnymi włosami.

Naturalne włosy w perukach

Już w starożytnym Egipcie kobiety pragnęły być nad wyraz piękne. Z tego powodu ubierały gustowną złotą biżuterie, malowały oczy w specyficzny znany wszystkim sposób oraz zakładały przecudne peruki z ludzkich włosów. To sprawiało, że zyskiwały starannie uczesaną i gęstą fryzurę, gotową do nałożenia w razie potrzeby. 

Peruki naturalne charakteryzują się przede wszystkim wyglądem do złudzenia przypominającym fryzurę z żywych włosów.  Ponadto przy odpowiedniej pielęgnacji mogą służyć do 5 lat. Jest to możliwe, ponieważ powstają z odpowiednio wyselekcjonowanych kosmyków. Do wyboru mamy rożne typy włosa: mongolski, indyjski, chiński, europejski, słowiański, japoński.

Naturalne włosy na delikatnej podstawie

Bardzo ważną częścią budowy peruki naturalnej jest jej baza, która ma jak najbardziej przypominać ludzką skórę. Szczególną uwagę przykłada się na materiały budulcowe, które nie wywołują alergii, ani podrażnień nawet przy dłuższym używaniu. Bazy zawierają mikroskopijne otwory, aby umożliwić cyrkulację powietrza i zapobiec przepoceniu skóry głowy. 

Poza tym peruki posiadają też specjalnie przystosowane gumki, które zwiększają komfort użytkowania ułatwiając nakładanie i ściąganie ich z głowy. Dobra pielęgnacja oraz stosowanie odpowiednich akcesoriów i środków myjących sprawia, że naturalne włosy nie strzępią się i nie puszą.

Zalety peruk naturalnych

Każdy, kto poszukuje produktów najwyższej jakości powinien być zadowolony z wyboru peruki naturalnej. Są one znane ze starannej selekcji włosa i używania materiałów z najwyższej półki.

Sprawia to, że ich cena jest odpowiednio wyższa niż konkurencyjnych peruk syntetycznych. Należy jednak pamiętać, że na jakości nie warto oszczędzać. Poza tym, przy kilkuletnim używaniu, ten koszt się zwraca.

Wymarzona peruka zazwyczaj jest niezwykle trudna do odróżnienia od prawdziwych włosów, nawet w pełnym oświetleniu i pod każdym kątem spojrzenia. Dodatkowym atutem jest niezwykła odporność na warunki atmosferyczne oraz podatność na układanie. Wysoki komfort noszenia, wygoda i elegancki wygląd pozwalają na codzienne jej używanie.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 7

Jak mądrze wybrać drzwi zewnętrzne do domu?

1 lutego 2021

Wybór drzwi zewnętrznych, to nie tylko zwrócenie uwagi na ich „ładny” wygląd. Drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego muszą mieć spełnionych kilka warunków. Wydawałoby się, że jest to prosta sprawa, ale…

Czytaj więcej