Pies wymiotuje co podać? Dlaczego nie należy samodzielnie leczyć psa?
Choroby u zwierząt występują tak samo, jak i u ludzi. Zazwyczaj są to niegroźne schorzenia, które po wdrożeniu odpowiedniego leczenia zostają skutecznie wyleczone. Jednym z objawów wielu chorób są wymioty u psa. Co należy zrobić w takiej sytuacji i czego nie należy podawać zwierzęciu.
Co można podać wymiotującemu psu?
Pies, który wymiotuje jak najszybciej, powinien zostać zabrany do weterynarza. Jest to bardzo ważne, ponieważ wtedy lekarz będzie mógł zbadać psa i postawić trafną diagnozę. Co więcej, możliwe będzie również dobranie odpowiednich leków, które pomogą zwierzęciu.
Jeżeli nasz pies zacznie wymiotować ważne jest, aby zacząć podawać mu probiotyki, które mają bardzo korzystny wpływ na układ pokarmowy. Oprócz tego w przypadku zatruć można podać także węgiel, który również powinien przynieść ulgę.
Nie powinniśmy podawać żadnych leków, gdyż mogą one spowodować jeszcze więcej szkód. Wizyta u weterynarza to jedyne rozsądne rozwiązanie, a więc nie należy na własną rękę leczyć psa, jeśli nie chcemy wyrządzić mu krzywdy.
Dlaczego pies wymiotuje?
Przyczyny takiego stanu u psa mogą być różne, a więc nie warto samodzielnie stawiać diagnozy. Jednym z częstych powodów jest przejedzenie lub zjedzenie czegoś nieodpowiedniego. Poza tym pies może wymiotować w przypadku łapczywego jedzenia, co zdarza się najczęściej u szczeniaków.
Kolejną przyczyną jest nietolerancja pokarmowa, choroby oraz obecność ciała obcego, co ma dosyć często miejsce. Oprócz tego wpływ może mieć również zarobaczenie psa, więc opiekunowie powinni zwrócić szczególną uwagę na odrobaczanie psa Lublin.
Niestety może się także zdarzyć, że za gorsze samopoczucie u zwierzaka będzie odpowiadał nowotwór. Warto jednak wiedzieć, że wcześnie rozpoznane nowotwory są uleczalne, dlatego nie można zwlekać z wizytą u weterynarza, gdyż może to uratować życie naszego pupila.
Czy wymiotujący pies może jeść?
W momencie, kiedy zauważymy, że pies wymiotuje nie wolno podawać mu żadnych pokarmów. Nieco inaczej wygląda to w przypadku picia, gdzie można podawać psu niewielkie ilości wody w sytuacji, gdy zwierzę nie będzie już często wymiotować. Jeśli częstotliwość wymiotów jest duża, można mu zwilżać język, aż do momentu, gdy nie podamy miski z wodą.
Jedzenie można podać, dopiero gdy wymioty całkowicie ustąpią. Pierwszy posiłek musi być lekkostrawny. Natomiast ilość pokarmu nie może być zbyt duża, zwłaszcza gdy pies nie jadł przez pewien czas.
Może spodobać Ci się również:
Zakup mieszkania wiąże się z bardzo wysoką inwestycją, dlatego trzeba bardzo dobrze przemyśleć temat i przeanalizować wszystkie koszty, jakie przyjdzie nam pokryć. Wybór nieruchomości wcale nie jest taki łatwy, jak…
Czytaj więcej