Soki oczyszczające, czyli dieta detoksykacyjna dla zdrowia i młodego wyglądu

photo 1551198297 094dd136d3e9cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMXx8cGluZWFwcGxlJTIwanVpY2V8ZW58MXwwfHx8MTY3MjMyNzgwNgixlibrb 4.0.3q80w1080

Soki owocowe i warzywne to doskonały sposób na zadbanie o swoje ciało, a ich działanie detoksykacyjne jest coraz powszechniej znane i wykorzystywane w dietach oczyszczających. Soki te mogą wyeliminować toksyny, które są wynikiem złej diety, nadużywania alkoholu i tytoniu oraz stresu, a ponadto są bardzo proste do zrobienia i są pyszne.

Dieta detoksykacyjna wymaga, aby soki pić rano, nawet na pusty żołądek, przy jednoczesnym piciu dwóch litrów wody dziennie. Ponieważ soki oczyszczające są wytwarzane z owoców i warzyw, wszystkie są ważnym źródłem witamin i minerałów, których potrzebuje organizm.

Co to jest oczyszczanie przez picie soku?

Oczyszczanie organizmu poprzez picie soku warzywnego, owocowego lub mieszanego, znane również jako post sokowy, to efektywna dieta detoksykacyjna. Podczas oczyszczania spożywamy sok i często nic więcej przez krótki okres, zwykle od jednego do trzech dni. Zwolennicy tej diety, jak również wiele badań naukowych potwierdza, że picie soku „zalewa” organizm leczniczymi składnikami odżywczymi, jednocześnie wypłukując toksyny i odpady.

Dieta sokowa wspiera naturalne procesy detoksykacji organizmu poprzez oczyszczanie z cukru, kofeiny, rafinowanej żywności i innych substancji, które mogą wyczerpać energię. Jednakże należy pamiętać, że w tylko soki naturalne – 100%, przecierowe, zawierają maksymalną ilość odżywczych substancji.

Czym uzupełnić dietę oczyszczającą za pomocą soków?

Podczas oczyszczania organizmu przez zastosowanie soków dostarczanych jest wiele mikroelementów ważnych dla prawidłowego funkcjonowania. Dietę sokową można urozmaicić i wzbogacić poprzez dodanie różnego rodzaju mleka i stworzenie pożywnego koktajlu.

Doskonałym pomysłem jest mleko orzechowe, które nie tylko zapewnia dodatkowe składniki odżywcze, ale również dba o różnorodność smakową. To samo dotyczy mleka migdałowego, z orzechów nerkowca, czy kokosowego.

Jakie soki oczyszczające warto pić?

Wśród soków należy wyróżnić sok z jeżyn lub cytrusowy, który działa detoksykująco i jest idealny do zapobiegania zatrzymywaniu płynów, a tym samym zmniejsza rozmiar talii. Zawiera witaminy A, B i C oraz minerały, takie jak potas, żelazo, wapń i magnez, co powoduje, że jest jedną z najzdrowszych wersji soku.

Inną równie zdrową propozycją jest zielony sok, zrobiony z warzyw. Doskonale nadaje się do i oczyszczania organizmu, a także jest moczopędny. Zawiera witaminy A i C oraz duże ilości błonnika, co oznacza, że jest świetny dla układu trawiennego. Aby zrobić ten sok, należy zmiksować wszystkie składniki, a następnie wymieszać je z sokiem z cytryny.

Może spodobać Ci się również:

photo 1492538368677 f6e0afe31dcccropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1fHx1bml2ZXJzaXR5fGVufDF8MHx8fDE2NzQ2ODg5OTYixlibrb 4.0.3q80w1080

Zarządzanie oświatą – co daje? Dlaczego warto wybrać studia podyplomowe z zarządzania oświatą?

1 marca 2023

Wiele osób wybiera studia wyższe, aby móc w przeszłości wykonywać interesującą i dobrze płatną pracę. Jest to oczywiście całkowicie normalne, ponieważ kariera zawodowa jest niezwykle istotna. Jednym z kierunków, który…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady