Zamykanie naczynek laserem – ile zabiegów jest potrzebnych?
Skóra naczynkowa wymaga specjalnego traktowania, jeżeli będziemy o nią dbać w odpowiedni sposób, bez wątpienia odwdzięczy się nam pięknym i zdrowym wyglądem. Ważne jest jednak to, aby wiedzieć, jak to robić. Czy zamykanie naczynek laserem to dobre rozwiązanie? Ile zabiegów jest potrzebnych?
Jak dbać o skórę naczynkową?
Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że zaniedbanie wrażliwej, naczynkowej cery, może doprowadzić nie tylko do powstawania tzw. „pajączków”, ale także do pojawienia się rumienia lub trądziku różowatego. To, dlatego tak ważne jest to, aby wiedzieć, jak ją pielęgnować, aby można było utrzymać ją w dobrej kondycji przez długi czas.
Po pierwsze ważna jest ochrona przed słońcem, podstawa to stosowanie kremu z filtrem, poza tym warto zaopatrzyć się również w okulary przeciwsłoneczne oraz nakrycie głowy osłaniające twarz. Pielęgnacja skóry powinna być delikatna, najlepiej stosować kosmetyki wzmacniające, dedykowane wrażliwej cerze. Jeżeli problem jest poważny, zawsze można wybrać się na zabieg laserowy.
Zabiegi laserowe
Laserowe zamykanie naczynek Kraków to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu można pozbyć się problemu raz na zawsze. Chociaż takie zabiegi medycyny estetycznej nie należą do najtańszych, to efekty to wynagradzają. Usuwanie popękanych naczynek za pomocą lasera jest metodą bezinwazyjną, bezbolesną i co najważniejsze skuteczną.
Energia emitowana przez laser jest pochłaniania przez czerwony barwnik krwi, następne dochodzi do niszczenia od wewnątrz ściany naczynia krowionośnego. Po jakimś czasie jest ono samoistnie usuwane przez organizm. Aby laserowe zamykanie naczynek przyniosło dobre rezultaty, zabieg trzeba powtórzyć około 3-6 razy w zależności od zaawansowania problemu.
Co powoduje pękanie naczynek?
Pękające naczynka krwionośne to przypadłość, która dotyczy nie tylko twarzy, ale także nóg, co jest oznaką niewydolności żył. Ten problem zazwyczaj częściej dotyka kobiet, niż mężczyzn, w tym wypadku warto zgłosić się do lekarza, aby mógł zaplanować leczenie.
Problem z pękającymi naczynkami może mieć podłoże genetyczne, chociaż jego pogłębianie się może mieć związek także ze złymi nawykami. Pękające naczynka mogą pojawić się w przypadku brania zbyt gorących kąpieli lub pryszniców, źle wykonywanej depilacji i nie tylko.
Ważne jest to, aby na początku rozpoznać źródło problemu, dzięki temu można będzie skutecznie przeciwdziałać pojawianiu się „pajączków”. Zabiegi laserowe na naczynka są obecnie jedną z najskuteczniejszych metod, które warto brać pod uwagę.
Może spodobać Ci się również:
Frezowanie to rodzaj obróbki wykorzystywany do nadawania różnych kształtów. Materiałem poddawanym obróbce może być metal, tworzywa sztuczne lub drewno. W sprzedaży znajdziemy również tzw. frezarki uniwersalne. Maszyny do frezowania znajdują…
Czytaj więcej