Jak urządzić pokój na wynajem krótkoterminowy?

photo 1580587771525 78b9dba3b914cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMnx8cmVhbCUyMGVzdGF0ZSUyMHJlbnRhbHxlbnwxfDB8fHwxNjkwNTU2OTM5fDAixlibrb 4.0.3q80w1080

Ta forma udostępniania mieszkania będzie wymagać od nas większego zaangażowania. Apartament na wynajem krótkoterminowy odwiedzają wymagający klienci, którzy docenią wysoki standard takiej nieruchomości. Dlatego przed udostępnieniem jej lokatorom, musimy zadbać o odpowiednie warunki w mieszkaniu. O czym warto pamiętać?

Wygodne łóżko i szafy to podstawa

Turysta, który planuje spędzić kilka, kilkanaście dni w tymczasowym lokum, będzie chciał poczuć się tu jak we własnym domu. Dlatego powinniśmy przede wszystkim zadbać o odpowiedni wystrój i funkcjonalne meble. Łóżko z wygodnym materacem, pojemna szafa, dodatkowe półki na drobne akcesoria to podstawowe elementy każdego apartamentu.

Warto zadbać również o dodatkowy stół i krzesła lub sofę, które można będzie wykorzystać podczas przyjmowania gości. Projektując łazienkę możemy uwzględnić różne potrzeby klientów, instalując zarówno wannę jak i kabinę prysznicową. Obsługa apartamentów powinna zająć się również aneksem kuchennym i przedpokojem, w którym warto ustawić dodatkowe szafki na buty czy wieszaki.

Apartament bez klimatyzacji może być małoatrakcyjny

To mieszkanie, które często znajduje się na wysokich piętrach. Podczas wakacyjnego sezonu będzie więc tam szczególnie gorąco, dlatego warto przed udostępnieniem nieruchomości zaopatrzyć ją w system klimatyzacji. Z pewnością podniesie on komfort mieszkania i zachęci klientów do korzystania z najmu krótkoterminowego w tej lokalizacji.

Innym przydatnym udogodnieniem będzie montaż dodatkowych akcesoriów elektronicznych, takich jak kuchenka mikrofalowa, pralka czy telewizor. Wszystkie te urządzenia znacznie podniosą komfort mieszkania, dzięki czemu wynajmujący będzie mógł zarządzać znacznie wyższej opłaty.

Czy warto zlecić obsługę zewnętrznej firmie?

Wszystko zależy od tego jak dużym doświadczeniem dysponujemy. Jeśli organizacja najmu krótkoterminowego nie stanowi dla nas problemu i mamy wolny czas, w którym będziemy mogli załatwiać wszelkie formalności, możemy przeprowadzić wszystkie działania samemu. Warto jednak pamiętać, że praca nie skończy się po przygotowaniu apartamentu.

Obsługa gości, przyjmowanie i odprawa lokatorów, sprzątanie mieszkania czy załatwianie bieżących problemów – wszystkie te zadania będą spoczywać na naszych barkach. Jeśli nie chcemy ich realizować, możemy skorzystać z zewnętrznej obsługi najmu krótkoterminowego. Wiele firm oferuje pomoc w organizacji takich usług, przez co właściciel nieruchomości nie będzie musiał rozwiązywać problemów samodzielnie.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 3

Kiedy można ubezpieczyć nowe mieszkanie? Dlaczego warto ubezpieczyć mieszkanie?

1 listopada 2021

Zakup nowego mieszkania coraz częściej staje się celem osób, które marzą o własnych czterech kątach. Jednak poza nabyciem nowego mieszkania trzeba zwrócić uwagę na jeszcze jedną ważną kwestię, jaką jest…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady