Jaka pasta polerska do czarnego lakieru będzie najlepsza?

photo 1498887960847 2a5e46312788cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyfHxjYXIlMjB2YXJuaXNoaW5nfGVufDF8MHx8fDE2NTM5MTgwMTkixlibrb 1.2.1q80w1080

Z czasem powierzchnia czarnego lakieru szybko pokrywa się drobnymi zarysowaniami. Nie stanowią one oczywiście wady konstrukcyjnej, lecz będą znacznie zaburzać estetykę samochodu. Osoby, które dbają o swój pojazd i chcą jak najdłużej zachować jego blask mogą w takim momencie skorzystać z polerowania. W jaki sposób oczyścić czarną powierzchnię karoserii?

W jakim celu przeprowadza się polerowanie?

To zabieg, który ma doprowadzić do usunięcia najdrobniejszych zarysowań, zaburzających ogólny wygląd karoserii. Mowa tu o zadrapaniach, odpryskach oraz rysach, które nie przebiły się przez warstwę lakieru bazowego. Maszyna do polerowania samochodu nic nie zdziała zatem w przypadku bardzo głębokich uszkodzeń, które przebijają się przykładowo aż do samej blachy.

Polerowanie polega w dużym uproszczeniu na starciu ochronnej warstwy lakieru bezbarwnego do momentu aż defekty samoczynnie znikną. Czy taki sposób usuwania rys jest bezpieczny? Wszystko zależy od wprawy osoby realizującej polerowanie. Starcie niewielkiej części lakieru nie będzie wpływało na ogólną kondycję całej powłoki. Jednak przez nieumiejętne prowadzenie polerki można wywołać hologramy i inne defekty w strukturze lakieru.

Jakie pasty wykorzystać do polerowania?

Wszystko zależy od kondycji lakieru i jego wieku. Przy starszych powłokach potrzebne będzie wykorzystanie akcesoriów polerskich z hurtowni o większej gradacji. Odznaczają się one dużą ścieralnością i pomogą szybciej usunąć defekty w strukturze lakieru.

W przypadku nowych powłok lakierniczych trzeba postępować bardziej delikatnie. Często takie warstwy są znacznie cieńsze, dlatego nie należy zbytnio ścierać zewnętrznej powłoki lakierniczej. Tu sprawdzą się produkty o średniej i najmniejszej gradacji, dzięki którym oczyścimy powierzchnię lakieru i nadamy jej ostatecznego blasku.

Pamiętajmy o właściwym doborze systemu polerskiego

Kluczem do sukcesu będzie zastosowanie właściwej pasty oraz odpowiedniej metody polerowania. Ważne jest zarówno umiejętne prowadzenie padu polerskiego, jak i właściwa prędkość obrotowa. Z reguły przy wstępnym ścieraniu warto zastosować wyższe prędkości pracy i stopniowo zwalniać urządzenie podczas gładzenia powłoki.

Do prac konserwatorskich na lakierze warto wykorzystać urządzenie orbitalno-obrotowe. To znacznie wydajniejszy sprzęt, który generuje niższe wartości tarcia i pewniej się dzięki temu prowadzi. Polerka obrotowa w nieumiejętnie prowadzonych rękach może przyczynić się do rozwoju kolejnych defektów.

Może spodobać Ci się również:

photo 1581873372796 635b67ca2008ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Ile kalorii ma pizza neapolitańska 30 cm?

1 listopada 2023

„Jesteś tym, co jesz”. Z popularnym stwierdzeniem trudno się nie zgodzić, ponieważ faktycznie wyżywienie ma ogromny wpływ na nasz wygląd i samopoczucie. Dlatego właśnie wielu ekspertów przestrzega przed spożyciem znacznej…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady