Jakie buty górskie będą najlepsze na wakacje?

photo 1458852535794 f5552aa49872cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMDB8fHJlZWJvayUyMGFkaWRhc3xlbnwxfDB8fHwxNzExNjYzNDQ1fDAixlibrb 4.0.3q80w1080

Zbliża się lato, a wraz z nim czas na wakacyjne wyprawy. Jeśli już teraz planujesz gdzie udać się podczas najbliższego urlopu, sprawdź stan swoich butów. Po wymagającym sezonie trekkingi mogą już nie być tak wytrzymałe jak kiedyś, dlatego warto postawić na nowe warianty. Które buty będą najlepsze?

Zastanów się przed zakupem czego oczekujesz

Pierwszym krokiem przed dokonaniem właściwego wyboru obuwia będzie przemyślenie kwestii jego zastosowania. Jeśli często jeździmy na górskie szlaki o różnych porach roku, lepiej będzie kupić klasyczne trekkingi z dużą cholewką. Takie produkty lepiej zabezpieczą stopy i dolną część kończyny przed otarciami, deszczem oraz śniegiem.

W wakacyjny urlop lepiej ubrać lekkie obuwie Timberland o niskim profilu cholewki. Takie produkty będą idealnie chronić stopy, zachowując jednocześnie komfort termiczny. Najczęściej zaopatrzone są one w wygodną podeszwę, która świetnie ochroni skórę stóp i zapewni właściwą stabilizację kończyn.

Zwróć uwagę na wytrzymałość obuwia

Na szlaku będziemy zdani tylko na siebie, dlatego warto zawczasu zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Solidność wykonania obuwia to podstawa udanej wycieczki. Dlatego jeszcze przed zakupem sprawdź, czy wybrane buty Timberland spełniają wymagania jakościowe.

Obejrzyj upatrzone produkty ze wszystkich stron i sprawdź miejsca połączeń elementów cholewki. W profesjonalnie przygotowanych butach nie powinieneś zauważyć żadnych odstających nitek, śladów kleju czy odspojeń. Jeśli dostrzeżesz takie defekty, lepiej poszukaj innego typu produktów, które zapewnią lepszą ochronę stóp.

Pamiętaj o właściwym doborze rozmiaru

Dobrze jest wybrać produkty ściśle dopasowane do stopy, choć delikatny luz również może mieć swoje zalety. Z takimi butami łatwiej będzie założyć grubszą skarpetę, która pomoże utrzymać odpowiednią temperaturę kończyn. Nie należy jednak przesadzać z rozmiarem – zbyt duże trekkingi mogą zakłócić stabilność naszej postawy i utrudnić przejście po śliskiej nawierzchni.

Ale długość butów to nie wszystko. Warto przy tym sprawdzić, czy kształt cholewki odpowiada naszym oczekiwaniom. Zdarza się, że profil butów zupełnie nie pasuje do budowy kończyn, przez co będziemy odczuwać w nich poważny dyskomfort. W takim wypadku lepiej przetestować inne warianty i sprawdzić, który z nich będzie lepszy.

Może spodobać Ci się również:

photo 1606964212858 c215029db704cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzfHxsb2dpc3RpY3N8ZW58MXwwfHx8MTYyNTg0MTA0MAixlibrb 1.2.1q80w1080

Jakie korzyści przynosi transport samochodowy a jakie ma wady? Czy warto korzystać z transportu samochodowego?

1 marca 2022

Wybór rodzaju transportu powinien być uzależniony od tego, co chcemy przewozić. Jednym z najpopularniejszych i chętnie wybieranych sposobów przewozu jest transport samochodowy. Jednak wybór konkretnego sposobu przewozu towarów, musi być…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady