Skuteczne bieganie – ile kalorii może spalić dobry trening?

photo 1515955656352 a1fa3ffcd111cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3fHxuaWtlJTIwYWRpZGFzJTIwc2hvZXN8ZW58MXwwfHx8MTcwMzc3MjMxOHwwixlibrb 4.0.3q80w1080

Jogging to doskonałe uzupełnienie programu treningowego u osób dbających o swoją linię. Ćwiczenia na świeżym powietrzu z pewnością wzmocnią mięśnie, poprawią kondycję i pomogą spalić nadmiar tkanki tłuszczowej. Ile kalorii spalimy podczas takiego treningu?

Bieganie ma zbawienny wpływ na całe ciało

Właściwie przeprowadzony treningi pomogą w utrzymaniu prawidłowej wagi. Podczas biegania nasze ciało spala około 200-500 kcal na godzinę, w zależności od intensywności i zastosowanych technik. Regularny trening korzystnie wpływa na funkcjonowanie niemal wszystkich mięśni w naszym ciele, dodatkowo poprawia krążenie krwi i wzmacnia serce.

Bieganie to również doskonały trening umysłu. W trakcie ćwiczeń narządy w naszym ciele produkują więcej endorfin, czyli hormonów szczęścia. Regularny trening wzmacnia charakter i pomaga odświeżyć głowę po wyzwaniach z całego dnia. To również doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu z przyjaciółmi.

Czy bieganie jest dla każdego?

W teorii to sport, który mogą uprawiać wszyscy. Wystarczy jedynie odrobina samozaparcia i odpowiednie buty nike md runner 2, by rozpocząć swoją przygodę z joggingiem. W praktyce początkujące osoby mogą szybko zniechęcić się zbyt dużym wysiłkiem. To sport, który faktycznie wymaga dość rozbudowanej masy mięśniowej oraz kondycji.

Dlatego na początku warto mierzyć siły na zamiary i ustalać takie trasy, które będą łatwe i przyjemne do pokonania. Nie trzeba od razu przebiec dystans maratonu, tylko warto zacząć małymi krokami. 20-minutowy marszobieg z czasem i tak zastąpimy 3-kilometrowym truchtem, a później dystans i tak będzie się zwiększał.

Bieganie w terenie czy po asfalcie?

Najlepiej tak ustalać treningi, by móc pokonywać różne typy nawierzchni. Jeśli będziemy ćwiczyć wyłącznie na twardym podłożu, stopy mogą być silniej przeciążone. Trzeba jednak pamiętać, że każda zmiana nawierzchni będzie wymagać dopasowanego obuwia. Produkty nike revolution 5 z twardszą podeszwą świetnie sprawdzą się w teren.

Na twarde podłoże potrzeba jednak bardziej elastycznego spodu. Tu warto użyć obuwia z gumową podkładką, które lepiej będzie amortyzować każdy krok. Pamiętajmy również o rozgrzewce przed bieganiem – zapobiega ona powstaniu urazów w trakcie treningu.

 

Może spodobać Ci się również:

photo 1599687267812 35c05ff70ee9cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw4N3x8dW5pdmVyc2l0eXxlbnwxfDB8fHwxNjc0Njg4OTk3ixlibrb 4.0.3q80w1080

Praca w przedszkolu – jakie wykształcenie? Wybierz studia pedagogiczne, które umożliwią Ci pracę z dziećmi

1 maja 2024

Lubisz dzieci, interesuje Cię ich rozwój i chciałbyś, aby Twoja praca w przyszłości była z nimi związana. Wśród osób lubiących dzieci dużym zainteresowaniem cieszy się praca w przedszkolu. Pomimo tego,…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady